Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak dün akşam özel bir TV kanalında değerlendirmelerde bulundu.

Umudunun 24 Haziran’dan sonra mesai yükünün hafifleyip İstanbul’a dönmek olduğunu belirten Albayrak, “30’lu yaşların sonunda başladık, 40’lı yaşların başında vicdanen müsterih bir şekilde görevi bırakıyorum. Biz ne iş yapıyorsak en iyisini yapmalıyız. Niyetiniz de iyi olursa ilahi anlamda da yardımınıza koşanlar oluyor. Biz de 2.5 senede bir şeyler yapmaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

‘ÇOCUKLAR ZARAR GÖRMESİN DİYE BEKAR HAYATI YAŞADIM’

24 Haziran’dan sonra yükünün hafiflemesini umduğunu ifade eden Albayrak, şöyle konuştu:

“Çocukların okul hayatı zarar görmesin diye bütün bu süreçte Ankara’da bekar hayatı yaşadım. Hakikaten Esra bu süreçte İstanbul’da tüm çocukların idaresi, eğitimi, bakımı… Tüm bu süreçlerin daha iyi geçmesi için bizim eksikliğimizi hissettirmemek için fedakarca bir süreç yaşadı. İnşallah umudumuz o. 24 Haziran’dan sonra biraz daha mesai yükü azalırsa bizler daha çok İstanbul’da vakit geçirirsek o yükü biraz daha hafifletip inşallah o noktaya getiririz. Ben hep söylüyorum. Kul ne isterse Allah onu verir.

30’lu yaşların sonunda başladık, 40’lı yaşların başında vicdanen müsterih bir şekilde görevi bırakıyorum. Biz ne iş yapıyorsak en iyisini yapmalıyız. Niyetiniz de iyi olursa ilahi anlamda da yardımınıza koşanlar oluyor. Biz de 2.5 senede bir şeyler yapmaya çalıştık.”