Ehliyet ve pasaportu verecek yeni kurum belli oldu. Soylu, bundan sonra pasaport ve ehliyeti nüfus idaresinin vereceğini açıkladı.

Cumhuriyet Gazetesinde yer alan habere göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya’nın Manavgat ilçesindeki bir otelde düzenlenen Türkiye Müfettiş Kurulu 2017 yılı İnceleme-Araştırma Çalışmaları Programı’na katıldı.

Vatandaşın bürokrasiyle karşı karşıya kaldığı süreçleri azaltmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını kaydeden Bakan Soylu “Vatandaşımız için bürokratik işlemlerde zaman ve mekan tasarrufunu iyi yapmalıyız.” dedi.

Bakan Soylu açıklamasına şöyle devam etti: “11 milyon 100 bin nüfus idaremiz yeni çipli kartlardan verdiler. 1,5-2 ay patinaj yaptık. Bir haftada bunu sağlıyoruz. Bunu bir gün daha aşağı düşüreceğiz. Şehir merkezleri içinde beş güne ineceğiz.

Sponsorlu

Vatandaşımıza kaliteli ve hızlı hizmet vermek için mücadele ediyoruz.” dedi.

Bakan Soylu ehliyet ve pasaportun verileceği kurum için şu açıklamayı yaptı:

“Bundan sonra pasaport ve ehliyeti nüfus idaresi verecek. Vatandaş bir parmak basınca devlet sana bir daha parmak bas demeyecek.

Hem vatandaşımız fazla zaman tüketmeyecek hem de kamu dairesindeki verimlik en üst noktaya çıkacak. Bütün bunlarla birlikte trafikteki tescili 2018 Mart’a yetişecek noterlere vereceğiz. Maliyet yükselmesi olmayacak.”