Bolu’da 16 yaşındaki kızı D.D.’ye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Dündar D.’nin 27 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. D.D., mahkemedeki ifadesinde, babasının kendisine, “Annen 2 yıl içerisinde ölecek ve ben de seninle evleneceğim” dediğini belirtti.

Edinilen bilgilere göre, Bolu’nun ​Yeniçağa ilçesinde oturan Dündar D.’nin kızı, Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak, babasının 5 yıldır kendisine haftada 2-3 kez cinsel istismarda bulunduğu aktardı. Gözaltına alınan, sorgusunda suçlamaları reddeden baba Dündar D., tutuklanarak cezaevine götürüldü.

“Kimseye söylememem için tehdit ediyordu”

Hakkında ‘Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ iddiasıyla 27 yıla kadar hapis cezası istenen Dündar D., hakim karşısına çıktı. Dündar D.’nin kızı D.D. ve eşi de mahkeme salonunda hazır bulundu.

Sponsorlu

D.D. mahkemedeki ifadesinde, “Zaman zaman her gün, zaman zaman da haftada 2-3 kez, sürekli olarak tacizde bulundu. Annem bakkala bile gönderse, babam karşı çıkardı. Babam annemi bakkala gönderip, evde benimle yalnız kalıp taciz ederdi. 5 yıl boyunca neler çektiğimi bir Allah, bir de ben biliyorum. Babam beni kimseye söylememem için tehdit ediyordu. Söylediğim takdirde annem de dahil kimsenin bana inanmayacağını söylüyordu” ifadelerini kullandı.

“18 yıllık evliyim, kocamın böyle bir sapık olduğunu bilmiyordum”

Genç kızın annesi F.D. de eşinden şikayetçi olduğunu belirterek, “18 yıllık evliyim, kocamın böyle bir sapık olduğunu bilmiyordum. Zaman zaman kendisinden şüpheleniyordum. Çünkü, sürekli olarak kızımı odaya götürüp konuşuyorlardı. Kızımın söylediklerine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen genç kızın dayısı M.Ç. ise ifadesinde yeğeni olayı anlattıktan sonra birlikte eve gittiklerini, eniştesinin belden aşağısının çıplak olduğunu ve onu dövdüğünü söyledi.

[Via DHA]