Hayırsever çalışmalarıyla bilinen, Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, yardım amaçlı çalışmalarıyla tanındığı kadar özellikle çocuklar konusundaki hassasiyetiyle de biliniyor.

Son olarak basında Angelina Jolie’nin Suriye’den bir çocuğu evlat edinmek istediği yer aldı.

Üç çocuğu olan Jolie, aynı zamanda üç çocuğu da evlat edinmişti.

Jolie, ilk kez 2002 yılında Kamboçyalı bir çocuğu (Maddox) evlat edinmiş ardından 2005 yılında ise 6 aylıkken Etiyopya’dan (Zahara Marley) bir bebeğin annesi olmuştu.

Ancak medyanın Zahara’nın annesini bulmasıyla biyolojik annesi çocuğunu geri istemiş, fakat alamamıştı. Bu süreçte Pitt ve Jolie çiftinin çocuklarının ismini Jolie-Pitt olarak değiştirmişti.

Angelina Jolie ve Brad Pitt çocuklarıyla

Çiftin ilk biyolojik çocuğu Shiloh-Nouvel’in dünyaya gelmesi kadar Jolie’nin bebeğin doğum fotoğraflarını satarak yardım kuruluşlarına bağışlaması da tüm dünyada konuşulmuştu.

Jolie, 15 Mart 2007’de Vietnam’dan 3 yaşındaki Pax Thien’i evlat edinmiş 2008 yılında ise ikiz bebek dünyaya getirmişti. Çocukların ilk resimleri yine magazine satıldı ve bu para bir yardım kuruluşuna bağışlandı.

Son zamanlarda ise Jolie’nin Suriye’den bir çocuğu evlat edinmek istediği belirtilmişti. Angelina Jolie’nin resmi işlemleri tamamladıktan sonra durumu basınla paylaşacağı açıklandı.

Jolie’nin yakınındaki bir ismin Grazia dergisine “Angie birkaç yıldır yeni bir evlat edinmeyi düşünüyor. Birçok ülkeyi araştırdıktan sonra Suriye’de karar kıldı” açıklamasında bulundu.

Tüm dünyada mültecilerle ilgili çalışmalara katılan Angelina Jolie, en son Haziran ayında Kuzey Irak’ın Duhok kentindeki mülteci kampını ziyaret etmişti.