Erdoğan’ın Köln’de katılacağı camii açılışı öncesi Alman polisi Twitter’dan Türkçe ve Kürtçe mesaj yayınladı: İtişip kakışmayın.

Caminin bir senedir faaliyette olduğu öğrenildi.

Sponsorlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Köln’de yapacağı cami açılışı nedeniyle Köln polisi, Twitter hesabından aralarında Kürtçe ve Türkçe’nin de olduğu farklı dillerde mesajlar yayınladı.

‘MESAFE BIRAKIN’

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile görüşmesinin ardından bugün Köln’e geçen Erdoğan’ın katılacağı cami açılışı nedeniyle polis Köln’de güvenlik önlemleri aldı.

3 binden fazla polisin görev yaptığı cami civarında Erdoğan yanlılarının toplanmasından sonra Köln polisi sosyal medya üzerinden de uyarı ve açıklamalar yayınladı.

Twitter mesajlarında DİTİB ve Merkez Camii’nin bulunduğu Ehrenfeld semtinde toplanan Erdoğan yanlılarına da seslenen polis, mesajlarından birinde “Kapatılan bölümün ön kısmında bulunan insanlar için çok az alan bulunmakta. Sizin kendi güvenceniz için itişip kalkışmayın, mesafe bırakın” dedi.

Öte yandan, Almanya sosyalist bir gazete Kürtçe ‘hoş gelmedin’ anlamına gelen ‘ne bi xer hati Erdoğan’ başlığıyla manşet attı.