AKP Milletvekili Özdağ, yeniden aday gösterilmemesinin doğru bir karar olmadığını ifade etti.

Özdağ, “Çalışkanlıksa çalışkanlık, liyakat ise liyakat ehliyetim var. Eğer ofis ise benim ofisim var” cümlesini kurdu.

Manisa’da gazetecilerle buluşan AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 24 Haziran’da gerçekleştirilmesi beklenen seçimlerde aday gösterilmemesinin doğru bir karar olmadığını sözlerine ekledi.

2011 yılından beri AK Parti Milletvekili olan Özdağ, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Genel merkezimiz böyle uygun gördü. Bu doğru bir karar mıdır? Doğru bir karar değildir. Çünkü neden? Çalışkanlıksa çalışkanlık, liyakat ise liyakat ehliyetim var. Eğer ofis ise benim ofisim var. Eğer genel siyaset yapmak, kürsülere çıkmak, komisyonlarda konuşmaksa o da var.”

“Kaç milletvekili ulusal kanallara davet edilir?” diye soran Özdağ, şöyle devam etti: “Ben onların içerisindeyim. Çok az milletvekillerinin arasındayım. Her ay yapmış olduğum faaliyeti basın mensupları, STK’lar, teşkilatlar ve muhtarlarla paylaştım. Dolayısıyla böylelikle denetim mekanizmasını her ay kendim çalıştırdım. Buna rağmen şu an listede olmama durumumu ise saygı ile karşılıyorum. Genel merkezin ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı böyledir. Siyasette bugünü konuşmak yerine yarınlara bakmak gerekir. Milletvekili aday listesinde yokum diye hizmet etmeyi bırakmadım.”