Belediye Meclis Toplantısına ait görüntülerde AKPli sıralar masaları yumruklayarak MHP’li Ergün’ü protesto ediyor. MHP’liler ise toplantı çıkışı AKPlileri yuhalıyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin MHP’li Başkanı Cengiz Ergün, katıldığı bir televizyon programında “ittifak yukarıda var, tabanda ittifak yok” demişti.

Gazete Baykuş’tan Murat Türk’ün haberine göre; dün yapılan Manisa Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı öncesi AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Cengiz Ergün ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Manisa’nın menfaatine olacak tüm konularda destek vereceklerini ifade eden AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, olaylı meclis toplantısı sonrası MHP grubunun yuhalama görüntülerini esefle kınadığını, bu konudaki rahatsızlığını Cengiz Ergün’e ilettiğini ifade etti.

Belediye Meclis Toplantısına ait görüntülerde AKP’li sıralar masaları yumruklayarak MHP’li Ergün’ü protesto ediyor. MHP’liler ise toplantı çıkışı AKPlileri yuhalıyor.

İşte o görüntüler:

Manisa’da yerel siyaset noktasında yaşanan sıkıntılara değinen Ergün, “Cumhurbaşkanımız ve MHP Genel Başkanımız tam ittifak halinde iken Manisa’da bunun yolu açılmıyor. Neden, MHP bir daha burada seçim almasın.

AK Parti İl Başkanı açık ve net bir şekilde ‘içimize sindiremiyoruz’ dedi. Bakın içimize sindiremiyoruz, anahtarı istiyoruz, bu söylemlerle devam edilecekse ben de kılıçları çeker, vatandaşımıza açıkça anlatırım. Bütün Manisalılar bilsin; 15 aydır borçlanma yetkisi bekliyoruz.

Nasıl bir ittifak bu?” demişti.