İngiltere’de yaşayan 6 yaşındaki Alfie, 2013’ün Aralık ayında yaşlı ve gür beyaz sakallı bir Müslüman olan Hüseyin’i aşağı doğru yürürken gördü.

Küçük çocuğun kendisine ‘Santa’ diye seslendiğini duyunca Ak sakallı dedi geri dönerek Alfie’ye biraz para verdi.

Ak sakallı ve Müslüman olduğu öğrenilen dedenin bu jestiyle birlikte küçük çocuk, Hüseyin’in ‘Noel Baba’ olduğuna iyice inandı.

Sponsorlu

Santa Claus ya da Türkiye’de daha yaygın bilinen ismiyle ‘Noel Baba’ sanılan Hüseyin 4 yıldır Alfie ile küçük çocuğun 13 yaşındaki ablası olan Hayley’e Noel zamanında hediye götürüyor.

Olayın tanığı olan aile dostu bir fotoğrafçının bu yıl bir Facebook grubunda paylaştığı mesaj sonrası İngiltere’nin kalbini kazanan Hüseyin’in soyadı açıklanmadı fakat yüzlerce teşekkür mesajının yanı sıra, çocuklara yaptığı jest nedeniyle kendisine ulaştırılması için iki çuval hediye yollandı.

Alfie’nin annesi Tracy Ashford-Rose, BuzzFeed sitesine yaptığı açıklamada evlerinin önünden geçen Hüseyin’i gören oğlunun heyecanlanarak kendisine ‘Bak Noel Baba‘ diye bağırdığını söyledi.

“Alfie’yi duyan yaşlı adam geri dönerek kapıyı çaldı ve küçük oğlumun onu Noel Baba sanması nedeniyle hediye vermeden geçemeyeceğini söyledi” diyen Rose, Hüseyin’in doğum günlerinde de çocukları mutlaka ziyaret ettiğini belirtti.

​Hikayeyi Facebook’ta paylaşan aile dostu Amanda Taylor, Alfie’nin bir insanın derisinin rengini ya da kıyafetlerini değil kalbini gördüğünü, Hüseyin’in ise tüm bunların inancı olmamasına rağmen küçük bir çocuk için yaptığını belirtti.

[Via BuzzFeed]