Burdur’da, seçim çalışması esnasında ziyaret amacıyla CHP il binasına giren AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle tartıştığı CHP’li bir gencin boğazını sıktı. Sosyal medyada gündem oldu.

Olayın ardından Vali Hasan Şıldak’ın davet ettiği Özçelik, yeniden parti binasına giderek boğazını sıktığı gençten özür diledi.

AKP Burdur Milletvekili ve birinci sıra adayı Bayram Özçelik, seçim çalışması yaptığı Kışla Caddesi’nde saat 16.30 sıralarında CHP il başkanlığı binasına da girdi.

Binadakilerle tokalaşan Bayram Özçelik, Ergün Erdem adlı CHP’li bir gençle tartışma yaşadı. Yaşanan tartışma esnasında Bayram Özçelik, Erdem’in boğazını sıktı. Çevredekilerin araya girmesi sonrası Bayram Özçelik ve beraberindekiler il binasından ayrıldı.

VALİ MAKAMINA DAVET ETTİ

Konudan haberdar olan Vali Hasan Şıldak, AKP Milletvekili Bayram Özçelik, CHP Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı CHP’li Ali Orkun Ercengiz, AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’u valiliğe çağırdı.

Burada yapılan görüşmenin ardından Bayram Özçelik, yaşanan olay dolayısıyla üzgün olduğunu söyledi. Daha sonra CHP il başkanlığına giden Bayram Özçelik, tartıştığı Ergün Erdem’den de özür diledi.

ÖZÇELİK: ‘FETÖ’CÜ BİRİNİN ELİNİ SIKMAM’ DEDİ

Milletvekili Bayram Özçelik konuya ilişkin Doğan Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, şunları belirtti:

“Her seçim çalışmasında o caddeden geçerken CHP il başkanlığı binasına giriyorduk. Bu seçimde de girdik. 3-4 kişiyle tokalaştım. Bu gence de elimi uzattım. ‘FETÖ’cü birinin elini sıkmam’ dedikten sonra ‘Terörist ve FETÖ’cüler CHP’ye giremez’ diye bağırdı. Aramızda tartışma çıktı. Partiden partiye nezaket ziyaretiydi. Bu olaylar yaşandı. Daha sonra valilikte toplantı yapıldı. Valilikteki toplantıda CHP il başkanı ‘Özür dileyin’ dedi. Daha sonra partiye gidip gençten özür diledim.”