Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantı sona erdi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal MKYK sonrası açıklamalarda bulundu.

Bu haberde AK Parti sözcüsü Mahir Ünal’ın açıklamalarının satır başları derledik:

Sponsorlu

Finansal piyasalarda zaman zaman dalgalanmalar olsa da Türkiye istikrarına devam ediyor.

Sayın Cumhurbaşkanımızın çok büyük katkısı, emeği ve çalışması var. 22 ülkeye gitmiş, yurtiçi ve yurt dışında 42 programda katılımcılara hitap etmiştir. Aynı zamanda dış politikada Kudüs konusunda da tarihi bir sonuç alınmıştır. Fırat Kalkanıyla Kilis’ten Şanlıurfa’ya kadar bölgenin güvenliği sağlanmış, Soçi Zirvesi ile siyasi çözüm gerçekleştirilebilir noktaya gelmiştir.

Soru: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına ilişkin askerlerle ilgili açıklamaları oldu.

İkinci soru da tek tip kıyafetlerin onur kırıcı olduğu yorumu geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyaset biçimi adeta bir ihanet haline gelmiş halde. Kullandığı ifade şu; köprüde askerler linç edildi. Hepimiz askerliğin kurallarını biliyoruz. Herkesin gözü önünde cereyan etti. Asker kanunsuz emre asla riayet etmez. O gece ordumuzun içerisinde kanunsuz emre riayet etmeyen askerlerimiz vardı. Kemal Kılıçdaroğlu bal gibi biliyor ki, o gece köprüde milletin üzerine tanklarla ateş açanların, FETÖ’cü olduğu ve bunu bir emirle değil gönüllü olarak yapıldığını herkes gördü. FETÖ’cülerin haklarını savunmaya dönük söylemler, gerçekleştiren Kemal Kılıçdaroğlu onların bilmeli ki o FETÖ’cü askerlere bu millet dokunmadı.

Abdullah Gül’e Tepki!

“Eski Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah Gül Ak Parti’nin milletvekilliği, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı yapmış ve AK Parti’li olduğunu düşündüğümüz, dolayısıyla bizim bir ilkemiz vardır.

Dostlarımızın bizimle medya üzerinden konuşmasını doğru bulmayız ve bu bizi üzer. Eğer gördükleri bir eksiklik varsa, biz işlerimizi istişareyle yaparız, dolayısıyla istişare ederiz. Cumhurbaşkanımızın üzüldüm ifadesinin nedeni budur.

Eksik gördüğü bir şey varsa, cumhurbaşkanı ve başbakanımızla istişare edebilecekken medya üzerinden konuşuyor olması üzücüdür. Bir ahlak olarak ak partili olmak birbiriyle medya üzerinden konuşmamaktır. istişare ile yürütmektir. Cumhurbaşkanımızın da Abdullah Gül’le bir teması olmamıştır.” ifadelerini kullandı.

[Via T24]