Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti İstanbul İl Yönetimi’ni ziyareti sırasında elini sıkmadığı İl Başkanı Selim Temurci, daha önce istifa etmiş ancak “Şu an zamanı değil” denilerek geri çevrilmişti.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci istifa etti.

Temurci kararını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

Sponsorlu

Basın toplantısı düzenleyen Temurci, “Zor bir dönemi geride bıraktık. 8 Şubat 2015 yılında bu görevi almıştım, üç yıl sonra görevi bırakıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tekrar AK Parti genel başkanı olmasıyla partide yenileme süreci başlamıştır, bu yeni dönem hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Temurci’in açıklamasından satırbaşları şöyle:

“Dünyanın şu ana kadar gördüğüm en büyük mitingini 7 Ağustos’ta gerçekleştiren bu teşkilat unutulmazlar arasına girdiğini düşünüyorum.

Başarı ya da başarısızlık işe kattığınız samimiyetle ve gayretinizle ilgilidir. Bizi yoktan vareden yüce mevlamız her olayda bizi farklı bir imtihana tabii tutar. Dava hukukunun korunması bu süreçlerin partimiz adına zaferler sonuçlanması için hayati bir önem arz etmektedir.”

Selim Temurci kimdir?

1970 Rize Çayeli doğumlu olan Selim Temurci Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi’nde ekonomi alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olan Selim Temurci çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunmuş.

Selim Temurci, dış ticaret, finans ve pazarlama konusunda eğitimler vermekte ve iyi derecede İngilizce bilen Selim Temurci, evli ve 3 çocuk babasıdır.