AKP TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı, HDP Milletvekili Ahmet Şık’ın ‘çok öfkeli‘ bir siyaset yürüttüğünü öne sürmüştü.

Ahmet Şık, Bostancı’ya RAF’ın kurucularından Ulrike Meinhof’un sözleriyle yanıt verdi: Üzgün olmaktansa öfkeli olmayı yeğlerim.

AKP’nin, TBMM kürsüsünde yaptığı konuşma sebebiyle hakkında 100 bin liralık dava açtığı Ahmet Şık, çizgisinden ödün vermeyeceğini yineledi.

Ahmet Şık ile AKP arasındaki tartışma, kürsüye müdahale sebebiyle çıkmıştı.

Şık’ın, Meclis Genel Kurul’unda yaptığı ilk konuşmada eleştiriler yönelttiği AKP’li milletvekilleri kürsüye yürümüştü. Bu sırada Ahmet Şık’la AK Parti milletvekilleri arasında sert tartışmalar yaşanmıştı.

Bu gelişme sonrası AKP, Ahmet Şık hakkında 100 bin liralık tazminat davası açmıştı. Ayrıca Ahmet Şık’a iki genel kurul oturumundan men cezası verilmişti.

ahmet şık naci bostancı ile ilgili görsel sonucu

AKP TBMM Grup Başkanı Naci Bostancı ise Ahmet Şık’ın TBMM ‘de yaptığı konuşmayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Muhtemelen geçmişte kendisinin HDP’ye oy verenlerin de ötesinde küçük heyecanlı, öfkeli kamuoyunda oluşturduğu bir kimlik, bir imaj vardı. Ondan Meclis’te bir şey yapmasını bekliyordu bu insanlar. O da onu yaptı, sosyal ve politik bir beklentiyi karşılamaya çalıştı. Bu kişinin kişilik tarzı, siyaseti yürütme tarzı çok öfkeli” ifadelerini kullanmıştı.