Çocuğa istismar gerekçesiyle 2013 yılında tutuklanan ve denetimli serbestlikle serbest kalan Hayri A., bu kez 10 yaşındaki K.C’ye istismarda bulunduğu için gündemde…

Çocuklara yönelik istismar haberlerinin ciddi boyutlara ulaştığı bu günlerde, gün geçmiyor ki  yeni bir trajedi haberi gelmesin…

Cumhuriyet’in aktardığı bilgilere göre, İstanbul Yenikapı’da suçüstü yakalanan ve ifadesi alınan Hayri A. suçunu kabul etti ve tutuklandı.

Olayın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen haftaki Yenikapı mitinginde gerçekleştiği öne sürüldü.

Buna göre, mitingi izlemek için yanında yeğenini ve yeğeninin arkadaşını götüren Hayri A. miting sonunda yeğeninin arkadaşına istismarda bulundu.

İfadesi alınan Hayri A. yeğeninin arkadaşı 10 yaşındaki K.C’yi (10) istismar ettiğini itiraf ederek, “Yeğenim ve arkadaşı ile Fatih’teki mitinge gittik. Miting bittikten sonra çocukları yeşillik bir alana götürdüm. Gözcü olarak yeğenime 5 lira verdim. Fakat bir şahıs beni suçüstü yakaladı” ifadelerini kullandı.

Zanlının 2013 yılında bir çocuğu istismar ettiği için yakalandığı, 3 ay tutuklu kaldıktan sonra denetimli serbestlikle çıktığı belirtiliyor.

[Via Cumhuriyet]