Acun Ilıcalı sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak ‘ırkçılık’la suçlanan Tilbe’yi savundu.

TV 8’in sahibi ve ‘O Ses Türkiye‘ programının sunucusu Acun Ilıcalı, “O Ses Türkiye çekimlerinde yaşandığı iddia edilen olayla ilgili söylenenler durduk yerde uydurulan yalan ve çarpıtmadan başka bir şey değildir” diyerek ırkçılık ile suçlanan sanatçı Yıldız Tilbe’yi savundu.

‘O Ses Türkiye’ yarışmasının jürisi Yıldız Tilbe’nin bir yarışmacı için “Aaa sen Türkmüşsün… Ben seni yabancısın sandım. Türk olduğunu bilsem dönerdim” dedikten sonra diğer jüri üyesi olan Gökhan Özoğuz’ın tepkisiyle karşılaşmıştı.

Yıldız Tilbe, kendisini ırkçılıkla itham edenlerin şerefsiz ve namussuz olduğunu söyleyerek “Çekemiyorlar beni” ifadesini kullanmıştı.

Sponsorlu

Instagram hesabından açıklama yapan Acun Ilıcalı şu cümleleri paylaştı:

  • “Son günlerde herhalde magazinel yazı malzemesi bulmakta zorlanan bazı arkadaşlar, sevgili Yıldız Tilbe ile ilgili gerçekle hiçbir ilgisi olmayan bir haberi gündeme getirmeye çalışmaktalar.
  • O Ses Türkiye çekimlerinde yaşandığı iddia edilen olayla ilgili söylenenler durduk yerde uydurulan yalan ve çarpıtmadan başka bir şey değildir.
  • Yıldız Tilbe yabancı dil bilmediğini, dolayısıyla yabancı dilde söylenen şarkılarda ifade ve yorum başarısını ölçemediği, bu nedenle de yabancı dilde şarkı söyleyen yarışmacılara dönmediğini söylemiştir.
  • Bu samimi söylemin ‘ırkçılık’la ne alakası olabilir?”

Ilıcalı’nın Instagram paylaşımı şöyle:

Son günlerde herhalde magazinel yazı malzemesi bulmakta zorlanan bazı arkadaşlar, sevgili Yıldız Tilbe ile ilgili gerçekle hiçbir ilgisi olmayan bir haberi gündeme getirmeye çalışmaktalar. O Ses Türkiye çekimlerinde yaşandığı iddia edilen olayla ilgili söylenenler durduk yerde uydurulan yalan ve çarpıtmadan başka bir şey değildir. Yıldız Tilbe yabancı dil bilmediğini, dolayısıyla yabancı dilde söylenen şarkılarda ifade ve yorum başarısını ölçemediği, bu nedenle de yabancı dilde şarkı söyleyen yarışmacılara dönmediğini söylemiştir. Bu samimi söylemin ‘ırkçılık’la ne alakası olabilir. Bundan sonra ‘sosyopatça’ çarpıtılarak üretilen çirkin senaryoların ise sadece tek bir şeyle alakası olabilir; kötü niyet ve sansasyon yaratma hırsı… Miş’ler ve muş’lar uzerine birine ırkçı damgası vurmaya çalışmak iftiradır, ahlak dışıdır. Keşke değerli sanatçılarımızı iftiralarla acımasızca karalamak yerine, onlara destek olup üretkenliklerini arttırabilsek.

Acun Ilıcalı (@acunilicali)’in paylaştığı bir gönderi ()