ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’un görevden alınması sonrasında ABD Dışişleri Bakanlığı Kamu Diplomasisinden Sorumlu Müsteşarı Goldstein’in de görevine son verilerek kovulduğu aktarıldı.

Goldstein, görevden alınmasının ardından yaptığı açıklamada “Benim için bir onurdu. Hayatımın bundan sonraki kısmında biraz dinleneceğim” yorumunda bulundu.

Steve  Goldstein ile ilgili görsel sonucu

‘TİLLERSON’IN GÖREVİNE SON VERİLMESİYLE İLGİLİ YAPTIĞI AÇIKLAMA NEDENİYLE KOVULDU’

ABD basınında yer alan haberlere göre, Beyaz Saray’dan iki farklı kaynak, Goldstein’in alınmasının nedeninin, Tillerson’un görevden alınmasından sonra yaptığı açıklama olduğunu öne sürdü.

Goldstein, Tillerson’un görevine son verilmesinin hemen ardından yazılı bir açıklama yaparak “Bakan, Başkan ile bu sabah henüz görüşmedi ve (görevden alınmasının) sebebini bilmiyor.” demişti.

ABD Başkanı Donald Trump, Rex Tillerson’u Dışişleri Bakanlığı görevinden alarak yerine ABD Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) Başkanı Mike Pompeo’yu getireceğini aktarmıştı.

Trump, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, Tillerson’a hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek, Pompeo’nun, ABD’nin yeni dışişleri bakanı olacağını belirtmişti.