YouTube’da paylaşılan bir videoda ABD’li bir rahibin, zehirli yılanı elinde tutarken dans ettiği ve vaaz verdiği esnada ısırıldığı görülüyor.

Paylaşılan videoda, rahibin, ısırılmasına rağmen dans etmeye ve vaaz vermeye devam ettiği görülüyor.

ABD’nin Kentucky eyaletinde bir rahip ibadet ettiği sırada elinde tuttuğu zehirli bir yılan tarafından boynundan ısırıldı.

Isırıldığı esnada rahibin, “Çalmaya devam et! Hiç endişelenmiyorum. Endişelenme, Tanrı iyileştiricidir. Tanrı’nın beni hala iyileştirmesine izin ver, O bana doğru gelen bir yük treni gibi ” dediği duyuluyor.

Yaşanan olaydan kısa bir süre sonra acı hissetmeye başlayan rahip, kilisede ibadet etmekte olan diğer kişilerde dışarı çıkarıldıktan sonra hastaneye kaldırıldı.

Tedavi altına alınan papaz Cody Coots’un ölümden döndüğü belirten doktorlar, yılanın, Coots’un temporal atardamarını kesmeye oldukça yaklaştığını belirtti.

İşte papazın son hali:

Cody Coots ile ilgili görsel sonucu

Olayın, ABD’de halen aktif olan ‘İsa’nın Adı’ kilisesine ait olan yılan tutarak dans etme ritüeli sırasında gerçekleştiği açıklandı.

Yılanlarla ibadet etme pratiği, katılımcıların onları felaketlerden koruyacağına inandıkları kutsal bir ibadetin parçası olduğu biliniyor.