ABD Büyükelçiliği, Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu yapabileceği en erken tarihin 1 Ocak 2019 olduğunu duyurdu.

Yani ABD’nin Türkiye’den yapılan vize başvurularını kabul etmeye başlamasına daha 365 günden fazla bir süre var.

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Türkiye Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, 2019 Ocak ayından önceki randevu tarihlerinin dolu olduğu, ancak ABD’yi ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının vize işlemleri için 2019’un Ocak ayından itibaren randevu alabilecekleri ifade edildi.

Sponsorlu

Türkiye dışında kalan Türkiye vatandaşlarının da 2019 yılının Ocak ayından itibaren vize işlemleri için randevu alabileceği de belirtilen Büyükelçilik açıklamasında, şu anda geçerli ABD vizesine sahip olan Türkiye vatandaşlarının ABD’ye giriş yapabileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca hızlandırılmış vize başvurularının reddedilmesi durumunda, Türkiye vatandaşlarının ikamet etmeseler bile başka bir ülkenin ABD Büyükelçiliği’nde başvuruda bulunabilecekleri ifade edildi.

Hali hazırda vize başvurusu bulunan Türkiye vatandaşlarına başvurularının iptal edilmesi durumunda kendilerine haber verileceği, ancak, ABD Büyükelçiliği tarafından bir bilgilendirme yapılmadığı sürece vatandaşların başvuru tarihlerinde bir değişim olmayacağı da aktarıldı.