Windows 10, şuan dünyada yaklaşık 300 milyon cihazda etkin olarak kullanılıyor. İşletim sistemi üreticisi Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz bir yükseltme sağlayarak geçen yıl Windows 10’u piyasaya sürmüştü.

Microsoft, dünya çapında 1 milyar makine hedefine yaklaştı. İlk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde dağıtılmaya başlanan Windows 10 işletim sistemi kısa sürede 300 milyon kişiye ulaşarak hedeflenen 1 milyar makine hedefine oldukça yaklaşmış gözüküyor. Microsoft, bu sayıya iki yılda ulaşmayı hedefliyor.

Xbox ile sevdiğiniz kategorilerde oyunlar oynayın
Xbox ile sevdiğiniz kategorilerde oyunlar oynayın

Şuan hali hazırda PC, Tablet, Telefon ve Xbox konsollarında 300 milyona yaklaşan kullanıcı kitlesine sahip bir firma olan Microsoft, kullanıcıların isteklerine göre geliştirme ve düzenlemeler yapmaya devam ediyor.

Sponsorlu

Kullanıcılar Windows 10’u diğer sürümlere göre daha hızlı benimseyerek şuan ücretsiz dağıtılan son sürümü hızla indiriyorlar.

Sadelik önemli hemde çok
Sadelik önemli hemde çok

Son sürümde sadelik ile ön plana çıkmaya çalışan firma, material tasarımla da göze hoş gelen bir dizayna sahip oldu. Piyasadaki rakiplerine göre hızlı bir yükseliş gerçekleştiren Microsoft firması ürünlerine getirdiği yeniliklerle başarılar göstermeye devam edecek gibi.

Daha önce Windows’un beğendiğim yönleriyle oluşturduğum haberi okursanız ücretsiz olarak sürüm yükseltmek isteyebilirsiniz.  🙂