İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 5 ayda, yaşları 18’in altında 39’u Suriyeli olmak üzere 115 çocuğun hamile olduğu ortaya çıkmış, çocukların emniyete ve savcılığa bildirilmediği açığa çıkmıştı.

Hastanede yaşanan ‘115 hamile çocuk’ skandalının davasına ait duruşma bugün görüldü.

Hastanenin başhekim yardımcısı FETÖ’ye atarak kurtulmaya çalıştı: “Hakkımda açılan bu davanın FETÖ terör örgütünün şahsıma düzenlediği bir kumpas olduğunu düşünüyorum.”

Habertürk TV’nin haberine göre, Küçükçekmece 20. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Hastane Başhekim Yardımcısı A.A. ve Sosyal Hizmet Uzmanı N.D. savunmalarını yaptı.

A.A., hamile çoçukları ilgili birimlere bildirmediği yönündeki suçlamaları kabul etmedi. Başhekim yardımcısı, suçu ‘FETÖ’ye atarak kurtulmaya çalıştı.

‘HERHANGİ BİR İHMAL SÖZ KONUSU DEĞİL’

Başhekim Yardımcısı A.A. suçsuz olduğunu belirterek, “İddianamede suçun başlangıç tarihi olarak gösterilen 1 Ocak 2017 tarihinde sosyal hizmetler biriminden sorumlu başhekim yardımcısı değildim. Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda işlemler yapıldı. Herhangi bir ihmal söz konusu değildir. Hakkımda açılan bu davanın FETÖ terör örgütünün şahsıma düzenlediği bir kumpas olduğunu düşünüyorum. Ben suçsuzum” ifadelerini kullandı.

[Via Habertürk TV]