Rus savaşçılar Pakmut yakınlarındaki kilit köyün kontrolünü ele geçirdi: Canlı güncellemeler

borç…Gian Ehrenzeller/EPO, Shutterstock aracılığıyla

DAVOS, İsviçre – Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşında gülünecek çok az şey var. Ancak eski İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bu hafta İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na katılan siyasi liderlerin ve kurumsal devlerin Ukrayna’ya destek vaatleri arasında nadir bir an sundu.

Perşembe günü Sn. Johnson, kalabalığın en çok ilgisini çekenlerden biri olduğu ortaya çıkan Ukrayna kahvaltısındaydı. Kanada Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland’ın Batı’nın Ukrayna için neden daha fazlasını yapması gerektiğini açıklamak için Kanadalı süperstar Wayne Gretzky için bir hokey metaforu kullandığını duydu.

Bayan Freeland sözünü bitirdiğinde, Mr. Johnson mikrofona eğildi ve “Putin’e Ukrayna’dan çıkmasını söyle” dedi.

Oda kahkahalarla doldu, başka türlü ciddi sorularla tüketilen kalabalığın içinde bir an hafif bir rahatlama oldu. Almanya Panther 2 tankları gönderecek mi?Yoksa Goldman Sachs ve BlackRock gibi yatırımcılar Ukrayna’nın yeniden inşasına milyarlarca dolar mı akıtacaklar?Patronları evet diyorBlackRock’un CEO’su Larry Fink, yatırımcıların “(adil ve makul) getirileri hak ettiğini” söyledi.

Ukrayna, büyük ölçüde inisiyatifler sayesinde uzun süredir Dünya Ekonomik Forumu’nda canlı bir varlığa sahip. Victor PinçukUkraynalı bir milyarder, A sınıfı politikacıları ve işadamlarını yıllar boyunca orada kahvaltıda ağırladı.

Artık ülkesinin bekası dünya manşetlerine hükmediyor, kahvaltı iyi bir haber olayı. Hollanda Başbakanı Mark Rutte; Başkan Biden’ın iklim elçisi John Kerry; Ve mevcut ve eski ABD senatörlerinin hepsi hazırdı. Birkaç yüz kişilik bir kalabalık dışarıdaki kaldırıma döküldü.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky video bağlantısı ile etkinliğe katıldı ve Ukrayna’nın sadık destekçileri Sn. Johnson gibileri sayesinde, başbakan olarak İngiltere’yi Ukrayna birlikleri için silahlanmaya erken katkıda bulunan bir ülke haline getirdi. Almanya daha fazla tank gönderip göndermeyeceğine karar verirken, Mr. Zelensky, Avrupa’yı solup gitmemeye çağırdı.

READ  Tesla, ilk çeyrek için teslimat tahminlerini kaçırdı

Burası filmin başlamasını bekleyen bir sinema salonu değil” dedi.

Bay. Bay Johnson, görev süresi boyunca Ukrayna’yı dört kez ziyaret etti. Zelensky ile arkadaş olan Ukrayna cumhurbaşkanı konuyu ele aldı. Almanya Şansölyesi Olaf Scholz ve bazen Mr. Sayın Biden’ın dile getirdiği korkular. Johnson reddetti – ağır silahlar çatışmayı tırmandırabilir ve Rusya ile NATO arasında doğrudan bir çatışmaya yol açabilir.

“Onlara tank verin” dedi Mr. Johnson dedi. “Kesinlikle kaybedecek hiçbir şey yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir