Dyer Nichols: 5 Memphis memuru, tutuklandıktan sonra hastaneye kaldırılan bir adamın ardından vurularak öldürüldüCNN

Memphis Polis Departmanı beş polis memurunu görevden aldı Dyer Nicholas’ın ÖlümüBakanlıktan yapılan bir gönderiye göre, bu ayın başlarında polis tarafından tutuklandıktan sonra hastanede öldü. Doğrulanmış bir Twitter hesabı.

Polis Şefi Sherlyn “CJ” Davis yaptığı açıklamada, “Bu olayın iğrenç doğası, memurlarımızın her gün dürüstlükle yaptıkları iyi işin bir yansıması değildir.” Dedi.

Tutuklamaya ilişkin dahili bir inceleme üzerinde çalışan müfettişler, memurların yetki kullanma görevini, müdahale etme görevini ve yardım sağlama görevini ihlal ettiğini tespit etti.

Tennessee Soruşturma Bürosu, memurların eylemlerinin doğası gereği suç olup olmadığını araştırıyor. Adalet Bakanlığı ve FBI bir sivil haklar soruşturması başlattı.

Memurları temsil eden sendika, “Devam eden cezai soruşturma nedeniyle Memphis Polis Derneği, Dyer Nichols davasında polislerin işten çıkarılması hakkında yorum yapmayacak.” dedi. “Memphis vatandaşları ve en önemlisi Bay Nichols’un ailesi, Bay Nichols’un ölümüne yol açan olayların ve buna neyin katkıda bulunmuş olabileceğine dair tam bir açıklamayı hak ediyor.”

8 Ocak’ta polis, memurların bir önceki gün dikkatsiz araç kullandığı için bir sürücüyü durdurduğunu duyurdu. Yetkililer yaptığı açıklamada, “Polisler araç sürücüsünün yanına yaklaştığında çatışma çıktı ve zanlı yaya olarak olay yerinden kaçtı.” Sosyal medyada yayınlandı.

Polise göre, polis memurları zanlıyı takibe aldı ve tekrar gözaltına almaya çalıştı ve zanlı gözaltına alınmadan önce bir çatışma daha çıktı.

Yetkililer, “Daha sonra zanlı nefes darlığından şikayet etti, bu sırada olay yerine ambulans çağrıldı. Durumu kritik olan zanlı St. Francis Hastanesine kaldırıldı.”

Nichols olarak tanımlanan adam birkaç gün sonra öldü. Tennessee Soruşturma Bürosu’na göre.

Nicholas’ın yaralarının veya ölüm nedeninin ayrıntıları açıklanmadı. CNN, Shelby İlçe Yargıç’ına ulaştı.

Salı günü şehir yetkilileri, polis teşkilatının iç soruşturması tamamlandıktan ve ailelere görüntüleri inceleme fırsatı verildikten sonra memurların vücuda takılan kameralarından alınan video görüntülerinin halka açıklanacağını söyledi. Avukat Ben Crump Cuma günü yaptığı açıklamada, ailenin görüntüleri Pazartesi günü izleyeceğini ve kendisi ve ailesinin o gün öğleden sonra bir basın toplantısı düzenleyeceğini söyledi.

READ  Hâlâ Yakalayabileceğiniz 185+ En İyi Uzatılmış Prime Day Fırsatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir