Gwyneth Paltrow kayak çarpışması: İki kayakçı kaza yaptığında kim hatalı?

Oscar ödüllü aktristen iş kadınına dönüşen Gwyneth Paltrow, bu hafta hukuk davasında mahkemeye çıkacak. Başka bir kayakçıyla 2016 çarpışması Utah, Park City’deki Deer Valley Resort’ta. Dava, yamaçlarda bir kayakçının diğerine çarpmasından kimin sorumlu olduğu konusunda soruları gündeme getiriyor.

İçinde Mahkeme argümanları, Paltrow’un avukatları ve davacı Terry Sanderson, müvekkillerini muhafazakar kaykaycılar olarak resmetti. Sanderson’ın avukatı, Paltrow’u zengin ve iletişimsiz olarak tanımlarken, Paltrow’un avukatı, 76 yaşında ve önceki beyin yaralanmalarını gerekçe göstererek Sanderson’ın hafızası hakkında şüphe uyandırdı.

Ancak savcılar, Paltrow’un Sanderson’la ilgili olarak Hill’deki pozisyonunun milyonlarca tazminat ödemesine karar verilip verilmeyeceğini belirleyeceğini söylüyor.

Geyik Vadisi’nin Konuğu Paltrow’a dava açıldı 2019’da pervasızca kayak yaptığını ve ona yukarıdan çarparak ciddi, kalıcı yaralanmalara ve duygusal sıkıntıya neden olduğunu iddia etti. Paltrow daha sonra, Sanderson’ın ona arkadan vurduğunu söyleyerek karşı çıktı.

Sağlık ve yaşam tarzı markası GOOP’u kuran Paltrow, şöhretini ve servetini kullanmak amacıyla Sanderson’a dava açıyor – ve bazı hukuk uzmanları spekülasyon yaptı.

Avukatları, 2019’daki bir mahkeme dosyasında, “Bayan Paltrow’un kendisine milyonlar ödemesini talep etti. Ödemezse, iddialarının bir sonucu olarak olumsuz tanıtımla karşı karşıya kalacaktı” dedi.

Aktris/girişimci Gwyneth Paltrow, 21 Mart 2023’te Park City, Utah’ta 2016 yılında bir aile kayak tatili sırasında bir kayakçıyla çarpıştıktan sonra beyin hasarı ve dört kemiği kırıkla suçlandığı bir mahkeme salonundan ayrılmadan önce bakıyor. Pirzola.

Getty Images aracılığıyla RICK BOWMER/HAVUZ/AFP


Yukarı mı aşağı mı?

Her durumda, iki taraftan hangisinin kayak yaparken haksız davrandığına bağlı.

“Bir kayakçı diğerine çarptığında sorun ihmaldir. Yanlış bir şey mi yaptılar?” Kohn Roth Law’dan kişisel yaralanma avukatı Roger Kohn, CBS MoneyWatch’a söyledi.

Yamaçlarda kayak yaparken, yokuş aşağı kayakçının farkında olmak neredeyse her zaman yokuş yukarı kayakçının görevidir. Başka bir deyişle, yokuş aşağı kayakçı – yokuşun daha aşağısındaki kişi – yol hakkına sahiptir.

Cohn, “Yokuş yukarı kayakçının yokuş aşağı kayakçıya dikkat etmesi gerekir. Birini geçip onlara çarparsanız, muhtemelen sorumlu ve hatalı olursunuz,” diye ekledi.

Kuzey Amerika’daki kayak merkezlerini yöneten Ulusal Kayak Alanları Derneği’nin sorumluluk kurallarına göre, “Önünüzdeki veya yokuş aşağı insanların geçiş hakkı vardır. Onlardan kaçınmalısınız.”

Kayakçılar “her zaman kontrolü elinde tutmalı” ve diğerlerinden kaçınmak için durabilmelidir.

çatışmalar olur

Kayak kazaları nadir değildir ve yaralanmalar meydana geldiğinde bazen avukatlar devreye girer.

Colorado kayak eğitmeni Brian “Butch” Peterson, CBS MoneyWatch’a “Bazı avukatlar tüm kariyerlerini kayak kazalarına dayandırıyor” dedi. Bir keresinde Colorado, Vail’de bir kayakçının “bir ağaç hattını patlatan” bir kadına çarptığını gördüğünü ekledi.

Ancak bu olaydan farklı olarak, kayak kazalarının çoğu kayakçı-kayakçı veya kayakçı-kayakçı çarpışmalarından kaynaklanmaz; Kayakçılar bir ağaca veya başka türde bir engele çarptığında ortaya çıkarlar.

NSAA’ya göre, 2021-2022 kayak sezonunda çoğu kayakçıların ağaçlara çarpması sonucu 57 ölüm bildirildi. Tüm ölümlerin %95’i erkektir. Aynı sezonda 54 “felaket” olayı daha rapor edildi.

76 yaşındaki Davacı Terri Anderson, 2019’da bir basın toplantısında, 50 yaşındaki Gwyneth Paltrow’un 2016’da kayak yaparken kendisine çarpmasının ardından “beyin zedelenmesi, dört kaburga kemiğinin kırılması ve diğer ciddi yaralanmalara” maruz kaldığını iddia etti.

@TVDanRascon/Twitter


Ev Sahibi Sigortası

Çoğu ev sahibi sigorta poliçesi, bir ev sahibini ikametgahından uzaktayken ve hatta kayak yaparken bile takip eden genel sorumluluk kapsamını da içerir.

“Evinizde veya mülkünüzde bir tehlike varsa, biri incinir ve size dava açarsa sizi takip eder, ancak markete çocuk arabasıyla gidiyorsanız sizi takip eder. Kayak kazası iddiaları” diyor. Salt Lake City, Utah’tan Katt, Kendall & Olsen. David Cut söyledi.

“İşte olan şey şu. Bu durumda, Paltrow’un ev sahibi sigortası varsa, poliçenin sınırları dahilinde uzlaşmayı veya yargılamayı öder” dedi.

Genel olarak, Cohn’a göre, bir avukat yalnızca davalı zenginse veya ev sahibi sigortası varsa dahil olur.

Bir ev sahibi, sigortası olmayan birine dava açarsa, bu zaman kaybıdır.

Ancak, sigortaları varsa, bu poliçe devreye girecek ve sigortacı iddiayı savunacak ve ödeyecektir.

İki taraf çatıştığında, bir taraf her zaman kayıtsız kalmaz.

“Ancak diğer kayakçının çok hızlı kaydığını, uygunsuz davrandığını veya diğer kayakçıyı görmesi gerektiğini gösterebilirseniz, sorumluluk için açık bir durum var” dedi.


Utah’taki Gwyneth Paltrow kayak kazası soruşturmasında hukuk müfettişi

O söyledi o söyledi

Cutt, Utah’ta bu davalardan düzinelerce veya daha fazlasını denediğini ve kararın her zaman jürinin yokuş yukarı ve yokuş aşağı kayakçı olduğuna inandığına bağlı olduğunu söyledi.

Katt, “Bu denemede, Sanderson yokuş aşağı bir kayakçı olduğunu ve ona arkadan çarptığını söylüyor ve tam tersini söylüyor – kayak yapıyor ve onu yokuş yukarı sürüyor” dedi.

Cutt, “Öyleyse, jüri herkese çatışma ve sonrasını soracak ve kime güvenip kime güvenemeyeceklerine karar verecekler” dedi. “Şu Gwyneth Paltrow, odadaki büyük fil.”

READ  Federal Şikayet, Harvard Eski Seçeneklerine Kabulün Sivil Haklar Yasasını İhlal Etti | haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir