Julian Strather’ın geç 3 sayılık atışıyla Gonzaga, Elite 8’de UCLA’yı geçti

ESPN Haber Hizmetleri3 dakika okuma

Drew Timme 36 sayıyla Gonzaga’nın UCLA galibiyetinde parladı.

Drew Dimme, Gonzaga’nın UCLA’yı yendiği galibiyette 36 sayı atarak Elite Eight’e yükseldi.

Las Vegas — Julian Strather 6 saniye kala 3 sayılık atışla UCLA’dan Amari Bailey’nin 3 sayılık atışına cevap vererek 3 numaralı seribaşı Gonzaga’yı Perşembe gecesi Sweet 16’da UCLA karşısında 79-76 NCAA Turnuvası galibiyetine yükseltti.

Bir Las Vegas yerlisi olan Strather, “Telafi edemeyeceğiniz anlar” dedi. “Bunlar gerçekten hayalini kurduğunuz anlar. March Madness’ta böyle bir atış yapmak ve Vegas’a eve gelmek, zirvedeki kiraz gibidir.”

Batı’nın 2 numaralı seri başı Bruins (31-6), finalin bitimine 1:05 kala sekiz sayılık farktan toparlandı ve 12,2 saniye kala Bailey’nin 3 sayılık isabetiyle 76-75 öne geçti.

Zaglar (31-5) topu yere indirdi ve Strather 3 sayılık atışla Gonzaga taraftarlarını ayağa kaldırdı.

Gonzaga’dan Malachi Smith, UCLA’den Tiger Campbell’dan topu çaldı, ancak Strather diğer uçta 2 serbest atıştan sadece 1’ini vurarak Bruins’e bir şans verdi.

Campbell’ın 3 sayılık atışı zilde çemberin arkasına çarparak Zag’ları yedek kulübesinden Cumartesi günü UConn’a karşı Elite Eight’e gönderdi.

Strather’ın düşme pası üzerindeki şutu, Villanova’nın Kris Jenkins’in 2016 ulusal şampiyonluk smaçını anımsatıyordu.

29 sayı ve 11 ribauntla oynayan UCLA’den Jaime Jacques Jr., “Her maçta çok yükseğe çıkmamaya, çok düşmemeye çalışın. Büyük bir şut attı ve biz kaybettik” dedi.

Gonzaga, NCAA Turnuvasında son saniye atışında UCLA’yı ikinci kez yenmişti. Jalen Suggs sonunda Bruins’i ezdi ve Jags’ı 2021 ulusal şampiyonluk maçına göndermek için zilde koşan bir 3 sayılık atış yaptı.

Bir bitişin tezahüratları, her takımın çılgınca sallanan bir oyuna daldığı bir ödüllü dövüş gibi başladı. UCLA yarıda 13 önde, ancak Gonzaga oynamaya 2:30 kala 10 önde. UCLA daha sonra 12 dakikadan fazla şut atamadı, ancak 13 saniye kala 76-75 öne geçti.

Gonzaga’dan Drew Dimme 36 sayı ve 13 ribaund ile oynadı. ESPN İstatistikleri ve Bilgi Araştırmasına göre, 1985’ten beri 35 sayı ve 10 ribaund ile Sweet 16 veya daha sonrasına ulaşan üçüncü oyuncu ve 1990 Elite Eight’te Loyola Marymount’tan Bo Kimble’dan bu yana ilk oyuncu.

Associated Press bu rapora katkıda bulunmuştur.

READ  Silikon Vadisi bankasının çöküşü, Trump bankacılık yasasına yeni dikkat çekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir