Titanic’e giden denizaltı kaybolurken ‘arama ve kurtarma’ devam ediyor

Titanik’in enkazını araştırmak için Kuzey Atlantik’te kaybolan bir denizaltı için Pazartesi günü arama kurtarma operasyonu başlatıldı. Boston’daki ABD Sahil Güvenliğinden Teğmen Jordan Hart, CBS News’e, Newfoundland kıyılarındaki kurtarma çabaları sorulduğunda ekiplerin “şu anda bir arama ve kurtarma operasyonuyla meşgul olduğunu” söyledi.

“Beş kişilik mürettebat Pazar sabahı boğuldu ve Polar Prince’in mürettebatı” – keşif ekibi üyelerini dalış alanına taşıyan denizaltı ve gemi – “dalıştan yaklaşık 1 saat 45 dakika sonra onlarla teması kaybetti”, Sahil Güvenlik dedi. bir tweet.

OceanGate Yolculuklarıİnsansız denizaltılarını derin deniz seferlerine gönderen bir şirket, yaptığı açıklamada, denizaltının bir kurtarma operasyonuna konu olduğunu ve “mürettebatı güvenli bir yere getirmek için tüm seçenekleri araştırdığını ve seferber ettiğini” doğruladı.

Şirket, kayıp gemide kaç kişinin olduğunu veya bunlardan herhangi birinin turist ödeyip ödemediğini söylemedi.

OceanGate, “Tüm odak noktamız, denizaltıdaki mürettebat ve onların aileleri” dedi ve ekledi, “Birçok devlet kurumu ve derin deniz şirketinden aldığımız kapsamlı yardım için derinden minnettarız.”

Bir harita, RMS Titanic’in 15 Nisan 1912’de Kuzey Atlantik’te, Kanada’nın Newfoundland sahilinin 380 mil güneydoğusunda ve New York City’deki varış yerinin 2300 mil doğusunda battığını gösteriyor.

Getty/iStockPhoto


ABD Sahil Güvenlik söz konusu C-130 mürettebatı, Cape Cod’un yaklaşık 900 mil açıklarında denizaltını aradı ve Halifax Kurtarma Koordinasyon Merkezi, su altı algılama yetenekleri olan bir P8 Poseidon uçağına yardım ediyordu.

Sahil Güvenlik, Pazar gecesi denizcileri “21 fitlik bir denizaltının” beyaz gövdesini kaybettiği ve bilinen son konumunu verdiği konusunda uyardı. Mesajda, “Yakındaki gemilerden keskin bir gözcülük yapmaları ve mümkünse yardım etmeleri isteniyor” denildi.

CBS News ile temasa geçen Kanada Sahil Güvenliği, kurtarmanın Boston Bölgesel Koordinasyon Merkezi tarafından yönetildiğini söyledi. Yargı sınırlarını gösteren harita Kuzey Amerika kıyıları boyunca çeşitli Kıyı Arama ve Kurtarma ajansları, Boston Center’ın sorumluluk alanı içinde Titanik enkazını gösterdi.

OceanGate geçenlerde söyledi Web sitesi Sosyal medyaya göre, Newfoundland sahilinin yaklaşık 400 mil güneydoğusunda bulunan RMS Titanic’in enkazını arama çalışmaları “devam ediyor”.


Titanik sondası kayboldu, Sahil Güvenlik arama operasyonu başlattı

OceanGate, bu ayın başlarında Twitter’da, yolculuğu sırasında Titanic ile iletişimi sürdürmek için uydu şirketi Starling’i kullandığını söyledi.

Tweet’te, “Kuzey Atlantik’in ortasında olmamıza rağmen, Titanik dalış operasyonlarını başarıyla gerçekleştirmek için hala internet bağlantımız var – teşekkürler Starlink.” Şirketin web sitesi, Titanik enkazını görmek için 250.000 $ ‘a yedi gecelik yolculukların reklamını yapıyor.


Şirket en son Titanik yolculuğu hakkında tweet attı 15 Haziran’da.

Cumartesi, İngiliz iş adamı Hamish Harding Facebook’ta paylaştı Ayrıca önceki gün St. John’s, Newfoundland’den ayrılan Oceangate gemisindeydi. BBC bildirdi. Harding, “Alt ekipte, bazıları 1980’lerden beri RMS Titanic’te 30’dan fazla dalış yapmış olan iki efsanevi kaşif var” diye yazdı. Hava durumunun “2023’te Titanic için ilk ve tek insanlı görev olacağı” anlamına geldiğini ve ekibin dalış operasyonlarına Pazar sabah 4’te başlamayı planladığını söyledi.

Harding deneyimli bir macera turistidir. Uzaya seyahat etti Geçen yılın Blue Origin Rocket’inde.

Dalgıç ve kaşif Rory Golden, Titanik’te olduğu hakkında bir paylaşımda bulundu. A facebook kaydı Pazartesi öğleden sonra şöyle yazdı: “Ben iyiyim. Hepimiz burada arkadaşlarımız için odaklandık.”

Sözlerine şöyle devam etti: “Büyük kuruluşlar tarafından yürütülen daha geniş bir arama ve kurtarma çalışmasının parçasıyız. Şu anda odak noktamız bu.

“Dünyanın dört bir yanında verilen yardım ve yanıt gerçekten inanılmazdı ve böyle bir zamanda insanlara gerçek faydayı gösteriyor.”


RMS Titanic’e bir ziyaret

OceanGate’in denizaltısı Titan, okyanus yüzeyinin 2,8 mil altında bulunan Titanik enkazına ulaşabilen dünyanın tek beş kişilik denizaltısıdır. CBS Haberleri “Pazar Sabahları” Muhabiri David Bogue Gemi mürettebatına katıldıKüçük bir grup cesur turistle, geçen yıl dünyanın en ünlü gemi batığını görmek için bir gezi için.

Bock, içi bir minibüs kadar geniş olduğunu söylediği gemide otururken, “Denizaltının pilotu olarak kullanılan video oyun denetleyicisi de dahil olmak üzere, bu denizaltının kaç parçası doğaçlama, kullanıma hazır bileşenler gibi görünüyordu.

Miles Doran raporlamaya katkıda bulundu.

READ  Madonna'nın ağabeyi Anthony Ciccone 66 yaşında hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir