Max, TGA & WGA Blast “Utanç”tan Sonra Kredi Gösterimini Tersine Çeviriyor – Son Tarih

Yönetmenler Birliği ve Yazarlar Birliği’nden şiddetli tepki alan Warner Bros. Discovery, Max’in vizyona girmesiyle birlikte yönetmen ve yazar kredilerinde yaptığı değişiklikleri düzenledi. Max yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Max’teki içeriğin arkasındaki yeteneğin, çalışmaları nedeniyle uygun şekilde tanınması gerektiği konusunda hemfikiriz. Aktarılan kredileri, HBO Max’ten Max’e teknik geçişteki bir hata nedeniyle düzelteceğiz ve bu hata için özür dileriz.

Değişiklik, DGA ve WGA’nın, yönetmen ve yazar kredilerini özel olarak listelemeyen, ancak onları “yaratıcı” olarak bir araya getiren film kitaplığında yönetmenlerin ve yazarların uzun süredir devam eden bireysel jeneriklerinin değiştirilmesine ilişkin öfkeli açıklamalar yayınlamasının ardından geldi.

Max’in geri dönüşü öncesinde, şu anda Sinema ve Televizyon Yapımcıları Birliği ile bir sözleşme müzakere eden DGA, şirketin tek taraflı hareketini “ağır bir hakaret” olarak nitelendirdi ve bunu tersine çevirmek için “mümkün olan en güçlü adımları” atacağını söyledi. . Üç haftadır grevde olan WGA, değişikliği “saygısız ve aşağılayıcı” olarak nitelendirdi.

TGA Başkanı Leslie Linga Clatter, “Yaklaşık 90 yıldır, Yöneticiler Loncası, yöneticilerin yarattıkları iş için hak ettikleri kredi ve tanınmayı sağlamak için çok mücadele etti” dedi. “Warner Bros. Discovery’den tek taraflı bir eylem, bildirim veya danışma olmaksızın, New Max sürümleriyle ilgili genel ‘yaratıcı’ kategorileri olarak yönetmenler, yazarlar, yapımcılar ve diğerleriyle görüşmeler yapıyoruz. Birliğimiz. Sanatçıların bireysel katkılarının bu şekilde değersizleştirilmesi rahatsız edici bir eğilim ve DGA buna katlanmayacaktır. Her sanatçının bireysel olarak hak ettiği övgüyü alması için WGA ile dayanışma içinde mümkün olan en güçlü adımları atmayı amaçlıyoruz.

WGA West Başkanı Meredith Stiehm, “Warner Bros. Yazarlar, yönetmenler ve yapımcılar, yaratıcılar adı verilen icat edilmiş, giderek azalan bir kategoride toplanır. Bu, yeni başlayanlar için kredi temerrüdüdür. Ama daha da kötüsü, film ve dizi yapıp şirketlerine milyonlar kazandıran sanatçılara saygısızlık ve saygısızlıktır. Yazarların katkısını ve önemini azaltmaya yönelik bu girişim, AMPTP ile yaptığımız müzakerelerde duyduğumuz mesajı yansıtıyor: Yazarlar marjinalize ediliyor, vazgeçilmezler ve işverenlerimizin kârları gitgide artarken düşük ücret almayı kabul etmek zorundalar. Bizi bugün bulunduğumuz yere, yani grevimizin 22. gününe getiren, yazarların önemine yönelik bu sağır umursamazlıktır.

READ  Papazların Teksas eyaletlerindeki danışmanların yerini almasına izin veren yasa tasarısını onayladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir