Southwest Airlines uçuşları ekipman sorunları nedeniyle iptal edildi

(CNN) Merkezi Havacılık Otoritesi Salı sabahı Southwest Airlines için ülke çapında yükseltilmiş yer durağı “Ekipman sorunları” gerekçe gösterilerek daha erken bir sipariş verildikten sonra uçuşlar.

FAA, uçuşların hala Dallas Love Field Havaalanı içinde durdurulduğunu söylüyor. Aktarmanın bir sonucu olarak hala başka kalan uçuş gecikmeleri olabilir.

Şirket, CNN’e yaptığı açıklamada, “Southwest Airlines, FAA’dan uçuşun kalkışlarını askıya almasını istedi” dedi.

Southwest Salı sabahı teknik sorunlar bildirdi ve “faaliyetlerimize kısa süre içinde devam edeceğini” söyledi.

Sorunlar, havayolunun 20 ve 29 Aralık tarihleri ​​arasında 16.700’den fazla uçuşu iptal etmek zorunda kalmasından aylar sonra ortaya çıktı; bu, o dönemdeki programının yaklaşık yarısıydı. bu Düşüşten kısmen havayolu şirketi sorumlu İş gücü planlama bilgisayar sistemlerindeki değişiklikler. geçen ay güneybatı Bir “Eylem Planı” yayınladı. Başka bir işlevsel erimeyi önlemek için.

Uçuş takip sitesi FlightAware Salı günü yaklaşık 2.500 uçuşun – programın yaklaşık %30’u – ertelendiğini söyledi, bu herhangi bir ABD taşıyıcısının çoğu.

Southwest, müşterilere yaptığı bir sosyal medya gönderisinde sorunu “aralıklı teknik sorunlar” olarak nitelendirdi. Birçoğu, geciken uçuşlardan şikayet etmek için sosyal medyaya gitti.

Havayolu başka bir sosyal medya gönderisinde, “Bunun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz, ancak herkesin yakında yola çıkacağını umuyoruz.”

CNN, daha fazla yorum için Güneybatı ve Federal Havacılık İdaresi’ne ulaştı.

Bu gelişmekte olan bir hikaye ve güncellenecektir.

READ  2 New York hastanesinde 7.000 hemşire grevde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir