Aşağı Manhattan’da otoparkta çöken bir kişi öldü

Yetkililer, aşağı Manhattan’daki Ann Caddesi’ndeki bir otoparkın Salı öğleden sonra çökmesi sonucu bir kişinin ölümüne ve beş kişinin de yaralanmasına neden oldu.

Nassau ve William caddeleri arasındaki 37. Ann Caddesi’ndeki olay yerine ait resimler ve video, üst üste yatan arabaları ve enkazdan yükselen tozu gösterdi. Çökme, enkazı en üst kattan sokak seviyesine gönderdi.

Yakındaki bir çatıdan çekilen bir klipte, aşağıdan yükselen bir toz bulutu görülüyordu ve uzaktan bir ses, “Dışarı çıkın! dışarı çıkmak! Defol!” kameraya yakın bir ses tek bir ürkütücü küstahlıkla karşılık verdi.

Yetkililer başlangıçta insanların mahsur kaldığına dair raporlar aldıklarını söylediler, ancak İtfaiye Şefi John M. Esposito, kazanın meydana gelmesinden kısa bir süre sonra kaza mahallinde düzenlediği basın toplantısında, garajdaki tüm işçilerin hesabının verildiğine inandığını söyledi. için.

Basın toplantısında konuşan Belediye Başkanı Eric Adams, mağarada yaralananlardan dördünün hastaneye kaldırıldığını söyledi. Yaralarının niteliğini belirtmedi. Beşinci bir kişi tıbbi müdahaleyi reddetti, Mr. Adams dedi.

İtfaiye, bina kalıntılarının bütünlüğüyle ilgili endişeler nedeniyle müdahale ettikten hemen sonra acil servis personelini bölgeden çekti. Yetkililer, kurbanları bulmak için kule merdivenleri, dronlar ve robotik köpeklerden oluşan bir ekip kullanan kurtarma görevlilerini kullandıklarını söylediler.

Bir ajans sözcüsü, Bina Dairesi müfettişlerinin saat 16.00 sıralarında çökme mahallinde olduğunu söyledi. İtfaiye yetkilileri, “sallanma” ve “titreşim”den bahsederek, bina müfettişlerinden mülkün yapısal sağlamlığını incelemelerini istedi.

Acil durum araçları hemen çevredeki sokakları doldururken, işçiler ellerinde sedyeler ve kesici aletlerle sarı polis bandı altına sıkıştırılmış beton ve istiflenmiş araçlar yığınına doğru yöneldi.

Garajın hemen karşısındaki William Caddesi’ndeki bir binanın dokuzuncu katında çalışan 39 yaşındaki sanat yönetmeni Cesaro Glamer, gürültüyü duyduğunu ve bazı meslektaşlarıyla birlikte pencereye koştuğunu söyledi. İlk başta, “arabaların üst üste çöktüğünü” görene kadar duyduklarını deprem sandığını söyledi.

READ  Çalışma, uzun süreli Covid-19 ölümlerinin kalp ve akciğer problemlerinde önemli bir artışla ilişkili olduğunu söylüyor

Glamer, “Toplandık ve yola çıktık” dedi.

Manhattan’dan bir blok ötede Ann Caddesi’nde çalışan bir inşaat müdürü olan 32 yaşındaki Ariel Stern, arabasının enkazda kaldığını söyledi. Yaklaşık altı yıldır garajda park ettiğini ve oraya Salı günü sabah 11 civarında geldiğini söyledi.

“İşten genellikle 16:30 veya 17:00’de çıkıyorum” diyen kadın, meşgul olduğunu ve her zamanki saatte arabasına yetişemediğini açıkladı. “Bugün yakalandım ve içeri girmediğim için şükrediyorum.”

Michael D. Reagan Katkıda bulunulan rapor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir