Red Bull Runaway’de Miami Grand Prix’sini Max Verstappen kazandı

Pazar günkü Miami Grand Prix’sinde her zaman olduğu gibi, tek soru Red Bull’un yarışı kazanıp kazanmayacağı değildi. Oldu Hangi Red Bull sürücüsü yarışı kazanacak.

Sergio Perez pol pozisyonundan başladı ve kısa bir süre önde gitti. Ve sonra Max Verstappen. Sonra Perez’e geri dönelim. Ve son olarak Verstappen. Bu, düzenli Formula 1 izleyicilerinin size söyleyeceği gibi, bugünlerde norm haline geldi.

Bu haftanın kazananı? Verstappen geç bir pit stoptan sonra Perez’i geçti ve sezonun üçüncü galibiyetini almak için koştu. (Perez diğer ikisine sahip; Red Bull bu yıl beş yarışta hala yenilmedi.)

Aston Martin’den Fernando Alonso, beş startta dördüncü bitirerek yine üçüncü oldu. Formula 1, birçok açıdan sınıfının en iyisidir; Görünüşe göre harika insanlar artık aralarında değil.

Verstappen’in sıralama turlarında yaptığı ender bir hatanın ardından açılış etaplarında çok geride kalmasına neden olan zaferi, sezon puan yarışında Perez’e karşı liderliğini genişletmesine izin verdiği için Pazar gününden sonra da devam edecek. 6 puana gerileyen bu fark, artık rahat bir 14 oldu.

Ancak zafer, Verstappen’i Formula 1’in en iyi takımının en iyi pilotu ve bir dahaki sefere, ondan sonraki sefer ve ondan sonraki sefer kazanmak için bahislerin favorisi haline getirdi.

Yarıştan önce Verstappen, 20 pilotluk gridde dokuzuncu start almasına neden olan nadir bir sıralama hatasına atıfta bulunarak, “Kendimi zorlaştırdım,” dedi. “Ama iyi bir gün geçireceğiz.”

Haklıydı. Ancak bu yıl Red Bull için iyi bir yıl oldu.

20 ila 40 tur. Perez hızlı başladı ve yaklaşık 20 tur önde gitti, ardından kendisini Verstappen ile aynı sert lastiklerde buldu ve arkasından ikinciliğe yükseldi. Perez liderliği ona teslim eder etmez, Verstappen hızla geri çekildi: bir noktada sahanın geri kalanında neredeyse 20 saniyelik bir fark açtı.

READ  Trail Blazers vs. Warriors sakatlık raporu: Kim Portland'ı tercih etmez?

Tabii ki, Verstappen yine de pit yapmak zorunda kaldı. Ancak o zamana kadar liderliği o kadar artmıştı ki, 57 turun 46’sında pit şeridinden çıktığında, bunu yeni lastiklerle ve Pistteki Miami Dolphins’in sadece birkaç yarda önünde Perez’de net bir galibiyet serisiyle yaptı. . ‘Hard Rock Stadyumu. Verstappen, takım arkadaşının etrafından dolaşmak için iki turdan az zaman harcadı ve o kadar.

Red Bull takım patronu Christian Horner, bitiş çizgisini geçerken telsizden Verstappen’e “Aferin Max,” dedi. “Bu harika bir orta yol.”

1. Kırmızı Boğa. Verstappen her zamanki gibi Perez’den biraz daha mutlu uyuyor.

2. Fernando Alonso. Her seferinde üçüncü olmaktan bu kadar mutlu olan insanlar gördünüz mü?

3.Mercedes. George Russell dördüncü, 13. başlayan Lewis Hamilton ise altıncı oldu. Mercedes iyileştirmeler yapmaya devam ediyor, hem Russell hem de Hamilton Pazar günü radyoda zaman zaman mırıldandılar. Ancak takımın geldiği nokta göz önüne alındığında – takım patronu Toto Wolff’un bu hafta muhabirleri kendi takımının arabasının “kötü bir iş” olduğunu söyleyerek azarlaması – Pazar günü iyi bir gündü.

Red Bull’un bu sezonki sonuçları:

Bahreyn: Verstappen B1, Perez B2

Suudi Arabistan: Perez B1, Verstappen B2

Avustralya: Verstappen B1, Perez B5

Azerbaycan: Perez B1, Verstappen B2

Miami: Verstappen B1, Perez B2

Bu noktada Red Bull’un tek yarışı kendisine karşı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir