‘Galaksinin Koruyucuları 3’ 114 Milyon Dolara Çıktı – Çeşitlilik

“Galaksinin Koruyucuları Vol. 3”, Marvel’in üçlemesinin sonucu, yurt içi gişede 114 milyon dolarla açıldı.

Bu bilet satışları, 146 milyon dolarla “The Super Mario Bros. Movie”nin ardından yılın en büyük ikinci açılış hafta sonu oldu. Yüksek rakamlara rağmen, film beklentileri 120 milyon dolar farkla kıl payı kaçırdı ve selefi olan 2017 yapımı “Galaksinin Koruyucuları Vol. 2” 146 milyon dolar. Bu, 2014’te 94 milyon dolara açılan ve dünyayı Chris Pratt’ın Star-Lord’u ve arkadaşlarıyla tanıştıran ilk “Galaksinin Koruyucuları”ndan bir gelişme.

Uluslararası gişede “Galaksinin Koruyucuları Vol. 3”, 52 pazardan 168 milyon $ ekleyerek küresel hesabını 282 milyon $’a çıkardı. Bir zamanlar Marvel için büyük bir bölge olan ancak çoğu Hollywood filmine giderek daha fazla düşman olan Çin’de, çizgi roman üçlemesi başlangıçta beklenenden daha iyi 28 milyon dolar hasılat yaptı.

“Cilt 3, 19 Mayıs’ta “Fast X” ve 26 Mayıs’ta “The Little Mermaid” ile yaz filmi sezonunu yüksek viteste başlatacak, önümüzdeki birkaç hafta çok önemli olacak. Disney’in süper kahraman devam filmi, bu destek direklerine ayak uydurmalı. “Ant.-Man and the Wasp: Quantum of Solace” bu yılın başlarında 106 milyon dolara ulaştıktan sonra gişede hemen çöktü. Dünya çapında 500 milyon dolara ulaşamadı, üçlemeyi düşük bir notla bitirdi ve Disney’in Marvel Sinematik Evreni’nin sona erdiğinin sinyalini verdi. A-list franchise olarak parlaklığını korumak için mücadele ediyor.Hikayeyi güçlendirdi.

Film danışmanlığı firması Franchise Entertainment Research’ü yöneten David A. “Unutma,” diyor Gross. “Süper kahramanlar için ortalama stratosferiktir.”

Gunn, “Cilt. 3”, rakip çizgi roman stüdyosu DC’de hükümdarlığı almadan önceki son Marvel filmi. Geçmişte, “Muhafızlar” filmleri gişe rekorları kıran filmlerdi. İlk film yurt içinde 333 milyon dolar ve dünya çapında 773 milyon dolar ile sinema gösterimini sonlandırırken, devam filmi yurt içinde 389 milyon dolar ve dünya çapında 863 milyon dolar oldu. Yaz boyunca, “Cilt 3” vizyona girdiğinde rekor kıracak ama bu artık garanti değil. Ancak stüdyo, filmin “A” Sinema Puanı ve Rotten Tomatoes’da %81 olumlu ağızdan ağza haberin buna yol açacağını umuyor.

READ  Kentucky, Fort Campbell yakınlarında iki ABD helikopteri çarpıştı.

Yurtiçi gişede başka bir yerde, “Galaksinin Koruyucuları Vol. 3”, Universal ve Illumination’ın 3.909 sinemadan 18.6 milyon dolarla ikinci sıraya gerileyen animasyonu “The Super Mario Bros. Movie”nin dört haftalık gişe saltanatını sona erdirdi. Yurt içinde 518 milyon dolar ve dünya çapında 1,15 milyar dolar ile yılın en çok hasılat yapan filmi oldu.

Başka bir yeni gelen, Sony’nin romantik komedisi “Love Again”, 2.703 lokasyondan 2,4 milyon dolar hasılat elde etti. Başrolünü Priyanka Chopra Jonas’ın oynadığı ve müzikleri Celine Dion’a ait olan film, “B” Sinema Puanı ve Rotten Tomatoes’da %13 aldı, bu sinema salonlarında uzun ömürlü olduğunu göstermez. Neyse ki, sadece 9 milyon dolara mal oldu.

“Agagin Love”, devam filmi “Evil Dead Rise” ve edebi uyarlama “Are You God? It’s Me, Margaret.

Warner Bros. ve New Line’ın doğaüstü korku devam filmi “Evil Dead Rises”, üçüncü haftasonunda 3.036 sinemadan 5.7 milyon dolarla üçüncü oldu. Kuzey Amerika’da 54 milyon dolar ve dünya çapında 110 milyon dolar hasılatla sağlam bir gişe rekortmeni oldu. Bu geri dönüşleri daha da tatlı hale getiren 15 milyon dolarlık bütçeli filmin, geleneksel bir sinema gösterimi almadan önce HBO Max’te yayınlanması planlandı.

HAYIR. 4, Lionsgate’in Judy Bloom’un ufuk açıcı romanından uyarlaması, gösterime girdiği ikinci haftasonunda 3,38 milyon dolar ekledi. Ne yazık ki, 30 milyon dolarlık bütçeli film için, övgü dolu eleştirileri bilet satışlarına dönüşmedi. Bugüne kadar sadece 12,6 milyon dolar hasılat elde etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir