Kral Charles’ın taç giyme töreni canlı yeniden yayını: şimdi ABD’de TV yayını nasıl izlenir, etkinlik programı

Londra — Alarm, Kral III. Charles ve eşi Kraliçe Camilla’nın taç giyme töreni için çalmadı mı?

endişelenme! ABC News, sabah 10’dan akşam 3’e kadar beş saatlik bir yayını yeniden yayınlıyor. Bu sayfa, mobil uygulamalar, sosyal platformlar ve üst düzey (OTT) hizmetler dahil olmak üzere dijital platformlarımızda yayınlanmak üzere özel yayın tekrarlarını sunar.

70 yıl önce, Charles’ın annesi merhum Kraliçe II. Elizabeth’in taç giydiği bir olaya daha yakından bakın.

Taç giyme töreninde neler olduğunu buradan öğrenin

.

Charles ve Camilla’nın taç giyme töreni Londra’daki Westminster Abbey’de gerçekleşti.

Westminster Abbey’de kameralara izin verilir, böylece taç giyme töreninden Londra’daki geçit törenine ve Charles’ın Buckingham Sarayı’nın balkonundan kral olarak ilk dalgaya kadar günün en önemli anlarını görme şansı yakalayabilirsiniz. Evdeki izleyiciler, aralarında First Lady Jill Biden’ın da bulunduğu özel konukları bir an için yakalayacak ve taç giyme törenine katılacak. en iyi moda.

Ayrıca bakınız: Taç Giyme Modası

Aşağıdaki taç giyme günü programına göz atın ve geçmişi görün!

Ayrıca: Kraliyet Soy Ağacında Kim Kimdir Kılavuzu

Kral Charles III, Birleşik Krallık’ın ve diğer İngiliz Milletler Topluluğu bölgelerinin şu anki hükümdarıdır.

Jonathan Brady – WPA Poole/Getty Images

Taç Giyme Olay Tablosu

05:30 civarında ET: Charles ve Camilla, Buckingham Sarayı’ndan ayrılır ve 2012’de Elizabeth için inşa edilen Diamond Jubilee Eyalet Arabasıyla Westminster Abbey’e giderler. Alay, Charles ve Camilla’yı Alışveriş Merkezi’nden aşağı, Parlamento Meydanı’nın doğu ve güney taraflarından geniş tapınağa götürecek. ve son olarak Westminster Abbey tapınağına.

06:00 ET: 6 Mayıs taç giyme töreni yerel saatle 11:00’de, 6:00 ET’de başlayacak ve yaklaşık 90 dakika sürmesi bekleniyor. Tören sırasında Charles, halka hizmet etme taahhüdünü imzalayacak ve hükümdarın her zaman giydiği özel taç olan St. Edward’s Crown ile taçlandırılacak. Camila olacak Kraliçe Mary’nin tacıyla taçlandırıldı. Hizmetin sonunda, Charles tacını Imperial State Crown veya Crown of State ile değiştirecek.

İZLEYİN: Kraliçe Elizabeth’in 1953’teki Taç Giyme Günü’nden anlar

Yaklaşık 7:30 ET’de: Charles ve Camilla, Westminster Abbey’den ayrılarak Buckingham Sarayı’na gidecekler. Taç Giyme Alayı olarak bilinen alay, önceki gün izledikleri rotayı takip edecek, ancak daha büyük olacak ve Birleşik Krallık ve İngiliz Milletler Topluluğu’nun dört bir yanından silahlı kuvvetleri içerecek.

Charles ve Camilla, 1831’den beri her taç giyme töreninde kullanılan Altın Devlet Arabasıyla geçit töreninde seyahat edecekler. Koç en son 2022’de Elizabeth’in Platinum Jubilee’sinde kullanıldı.

Yaklaşık 8:00 ET’de: Geçit töreninin sonunda, Charles ve Camilla bir kraliyet selamı ve silahlı kuvvetler mensuplarından üç alkış alacak. Daha sonra Buckingham Sarayı’nın balkonunda görünecekler ve burada halka ilk balkon dalgasını Kral ve Kraliçe olarak verecekler.

8 Mayıs Pazartesi günü İngiltere’de bir resmi tatili de içeren taç giyme töreni hafta sonu, ülke genelinde kutlamaları içerecek.

Buckingham Sarayı, insanları hafta sonu boyunca birlikte kutlamak için büyük taç giyme törenlerine ev sahipliği yapmaya teşvik ediyor.

Pazar gecesi Windsor Kalesi arazisinde Katy Perry, Lionel Richie, Andrea Bocelli ve diğerlerinin yer aldığı bir taç giyme töreni konseri verilecek.

Pazartesi günü saray, insanları topluluklarında gönüllü olmaya teşvik ediyor.

ABC’nin sahip olduğu televizyon istasyonları bu rapora katkıda bulunmuştur.

READ  Celtics - Heat 7. Maç: Miami Heat, Boston Celtics'in tarihi geri dönüş hayalini yıktı ve NBA Finallerine yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir