Angels’tan Shohei Ohtani, 493 metrelik home run ile tekrar vurdu

ESPN Haber Hizmetleri1 Temmuz 2023, 12:00 ET2 dakikalık okuma

493 metrelik HR! Shohei Ohtani 30 numarada tartışmasız kazanan oldu

Shohei Ohtani, Haziran ayında 493 fitlik bir dinger olan 17. homer’ıyla (genel olarak 30.) sağda ateşli.

Başka bir gün, başka bir dudak uçuklatan an Shohei Ohtani.

Cuma gecesi Los Angeles’ta, Angels’ın iki yönlü yıldızı 30. home run’unu yaptı ve bunu güçlü bir şekilde yaptı – sağ sahaya 493 fitlik bir şut, ana lig kariyerinin en uzunu. Bu sezon büyük liglerdeki herhangi bir oyuncudan daha uzun.

Tek başına şut, Arizona Diamondbacks’in başlangıç ​​oyuncusu Tommy Henry’nin altıncı vuruşunda geldi ve Japon sansasyonu için hararetli bir esnemeye devam etti. Şu anda Haziran ayında 15 home run’u var (yalnızca bu hafta beşi dahil), Perşembe günü Angels’ın tek aylık rekorunu eşitledi. Ayrıca Haziran ayında AL işareti için Babe Ruth (1930 Yankees), Bob Johnson (1934 A’lar) ve Roger Morris (1961 Yankees) ile berabere kaldı.

Ohtani, Sammy Sosa’ya (1998) birinci lig tarihinde Temmuz’dan önceki bir sezonda 30 home run ve 10 çalıntı üsse ulaşan tek oyuncu olarak katıldı. Ve Ken Griffey Jr., Chris Davis ve Babe Ruth’a katılarak Amerikan Ligi tarihinde Temmuz’dan önce 30 home run yapan dördüncü oyuncu oldu.

Ohtani’nin en uzun süre kalan üç oyuncusu da Angel Stadyumu’na geldi. Önceki en iyisi, 2021’de Kansas City’den Kris Bubic’ten 120 metrelik bir sürüştü.

Ohtani, Cuma gecesi bir çift yürüyüşle 2’ye 1 bitirdi ve Melekler üst üste üçüncü, 6-2 düştü.

Bu raporda ESPN Stats and Information ve The Associated Press’ten alınan bilgiler kullanılmıştır.

READ  15 Temel David Crosby Şarkısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir