En İyi Yabancı Filmleri Sizin İçin Derledik

“Bu filmi izlemediysen çok şey kaçırmışsın” diyen arkadaşlarınıza “Ben bunu izlemiştim, çok güzel bir filmdi” demek istiyorsanız. Bu listemizdeki filmleri zanan kaybetmeden izleyin!

En iyi yabancı filmler arasında yer alan film önerilerimize hemen geçelim:

The GodFather (Baba)

The GodFather Marlon Brando

1972 yapımı Baba, Mario Puzo’nun yazdığı aynı adlı romanından esinlenerek Francis Ford Coppola’nın yönettiği, Marlon Brando ve Al Pacino’nun başrollerini paylaştığı zamanın en kült filmlerindendir.

Sponsorlu

GodFather konusu, İtalyan mafyasının arasındaki rekabet ve düşmanlıktır. Baba filmi oyuncuları arasında en çok tanınan isim Al Pacino, GodFather devam filmleri olan GodFather 2 ve GodFather 3  oyunculuğuyla adından çokça söz ettirmiştir.

Troy (Truva)

Truva Filmi

On yıl sürecek ve bir medeniyetin çöküşüne neden olacak savaşı, Truva prensi Paris ile Isparta Kraliçesi Helen’in aşkı başlatır. Aşk için savaşmak kuşkusuz bir erdem ama savaşmak için yine de haklı nedenlere sahip olmak gerekir.

Dostluk kurulmaya çalışılan bir ülkenin kraliçesini kaçırarak boyundan büyük bir işe kalkışan genç Truva Prensi Paris’in bu seçimi, birçok insanın hayatını etkiliyor. Kendisi savaş alanından kaçarken zavallı ağabeyi Hektor, kendisini ateşe atmak zorunda kalıyor.

Wolfgang Petersen’in merceğinden yansıyan ve Yunanlılarla Truvalılar arasındaki savaşı konu edinen Truva filmi Homeros’un ölümsüz eseri İlyada destanından uyarlanıp, sinemaya aktarılan savaş sahnelerinin oldukça başarıyla çekildiği olağanüstü bir filmdir.

Kingdom Heaven (Cennetin Krallığı)

Cennetin Krallığı Haçlı Ordusu

Selahaddin Eyyubi filmi olarak bilinen Cennetin Krallığı, Kudüs’ün Fethi’ni konu alıyor. Cennetin Krallığı, Ridley Scott’ın yönetmenliğini yaptığı tarihi Haçlı Seferleri üzerine bir filmdir.

Haçlı Seferleri sonrası kurulan Kudüs Krallığı’ndan Selahaddin Eyyubi’ye kadar kitaplarda okuduğunuz birçok kahramanın canlandırıldığı, Hıristiyan Kudüs Devleti ile Müslüman Selahattin Eyyubi arasındaki savaşı konu alan 2005 yapımı filmdir.

The Great Dictator (Büyük Diktatör)

Büyük Diktatör Charlie Chaplin

Büyük Diktatör, Charlie Chaplin’in oynadığı, yönettiği ve başrolü Paulette Goddard ile paylaştığı, ABD 1940 yapımı politik komedi filmidir. Charlie Chaplin’in ilk sesli filmidir.

Nazi dönemi Almanyası’nı konu alan filmde, Charlie Caplin son konuşmasıyla, oyunculuğuyla ve tiradlarıyla büyük beğeni toplamış adeta bu filmiyle hafızalara kazınmıştır.

Life is Beatiful (Hayat Güzeldir)

Hayat Güzeldir Guido

Hayat Güzeldir, İtalyan yönetmen Roberto Benigni’in yönettiği 1997 yapımı İtalyan drama-komedi filmidirKonusu, İkinci Dünya Savaşı’nın birkaç yıl öncesini anlatarak başlayan filmde başrolümüz hayat dolu Guido öğretmen Dora’ya aşık olup evlenir.

Ardından çocuk sahibi olan çiftin hayatlarındaki tüm pürüzler ortadan kalktığı zaman savaş patlak verir. Yahudi oldukları için toplama kampına götürüldüklerinde Guido, oğluna esir kampının ve savaşın bir oyun olarak söyleyecek; oğlu, oyunu başarıyla tamamlarsa bir oyuncak tankı hediye edecekti.

Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala)

Sıkıysa Yakala Pilot

Frank Abagnale Jr.’nin hayat öyküsünden esinlenilerek çekilen 2002 yapımı komedi-drama türünde bir sinema filmidir.

Zeki genç bir dolandırıcı olan Abagnale, kılıktan kılığa girerek yaptığı soygunların gerçek hikayesini izleyeceksiniz. Başrole Leonardo Di Caprio oscarlık performansıyla renk katıyor.

Django Unchained (Zincirsiz)

Zincirsiz Christoph Waltz

Amerika’da iç savaştan iki yıl önce başlayan hikaye geçmişinde eziyet çekmiş bir köle ile Alman avcı Dr. King’in yüzleşmesini ele alıyor. Schultz özgürlüğüne karşılık, Django’dan zorlu bir görev veriyor.

Zincirsiz, Quentin Tarantino’nun yazdığı ve yönettiği 2012 yapımı filmdir. Film tam bir western filmi ve arada bir yerlerde Leonardo DiCaprio’ya rastlarsanız şaşırmayın.