Önceki gün Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde zırhlı araçtan açılan ateş sonucu 4 kişi hayatını kaybetmişti.

Hayatını kaybedenler arasında HDP İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkan Vekili Pervin Buldan’ın yeğeni Serhat Buldan da var.

Hakkari Valiliği yaşanan olaya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada, devriye görevini yapmakta olan bir zırhlı polis aracının üzerindeki silahın ateş aldığı ifade edildi. Zırhlı aracın üst bölümünde bulunan silahın sorumlusu polis memuru İ.M. gözaltına alındı.

Serhat Buldan, Rahmi Safhalı, Necdet İşözü ve Aydın Tümen
Serhat Buldan, Rahmi Safhalı, Necdet İşözü ve Aydın Tümen

DHA’da yer alan habere göre, Yüksekova ilçesinin en merkezi yeri olan Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan Eski Cezaevi Kavşağı’nda saat 10.00 sıralarında devriye görevi yapan polis zırhlı aracın üst kısmında bulunan makineli tüfek, henüz bilinmeyen nedenle seri halde ateş aldı. Ağır silahtan çıkan kurşunlar cadde üzerinde 6 katlı binanın girişindeki mobilya mağazasına isabet etti. İsabet alan mağazanın yakınlarında bulunan Serhat Buldan, Rahmi Safhalı, Necdet İşözü ve Aydın Tümen tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybettiler. Olayda ayrıca 2 kişi de ağır yaralandı.

Sponsorlu

POLİSİN İLK İFADESİ: SİLAH KENDİLİĞİNDEN ATEŞ ALDI

Olay sonrasında gözaltına alınan polis memurları arasında bulunan İ.M ateş alan silahın sorumlusuydu. İ.M verdiği ilk ifadesinde; “Ben tetiğe dokunmadım. Silah kendiliğinden ateş aldı, neden olduğunu bilemiyorum” sözlerini kullandı.

PERVİN BULDAN TWİTTER HESABINDAN DUYURDU

TBMM Başkan Vekili Buldan, yeğeninin yaşamını yitirdiği haberini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

OLAY SONRASINDA KAYDEDİLEN VİDEO