Yüksekova’da meydana gelen çatışmalarda ve bombalı saldırılarda evi veya işi hasar görenlere ödeme yapılmaya başlanacak.

Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, ilçede meydana gelen çatışmalardan etkilenen 1336 esnafa, 3 milyon 282 bin lira ödeme yapılacağını belirtti.

İpek Yolu Caddesi üzerindeki bir kafede sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Kaşıkçı, ilçedeki çalışmalarla ilgili bilgi aktardı.

Kaşıkçı, basit usulde çalışan esnaf ve nakliyecilerin uğradıkları zararların karşılanması için çalışmaların sürdürüldüğünü açıkladı.

Sponsorlu

Çalışmalar kapsamında belirlenen 1336 esnafa, 3 milyon 282 bin lira ödeme yapılacağını belirten Kaşıkçı, şunları söyledi:

“Geçen süreçte bu işin takipçisi olduk. Sayın Valimize ve özellikle Sayın Başbakanımıza teşekkür ediyorum. Bu husus Başbakana intikal ettiği gibi hemen ödenmesi talimatını verdi. Sayın Başbakanımız ‘Esnafımıza da can suyu olacak’ demişti. Para bugün, en geç yarın hesaplarımıza geçecek. Biz de önümüzdeki hafta son belgeleri gözden geçirip esnafımızın hesabına bu ödemeyi yapmış olacağız. İlçemiz ve esnafımız için durgunluğun olduğu bu kış ayında bir can suyu olacak. Hayırlı uğurlu olsun. Esnafımıza bol kazançlar diliyorum.”

Çatışmada hasar gören diğer il ve ilçelerdeki esnafa da benzer ödemelerin yapılabileceği tahmin ediliyor.

Konuyla ilgili olarak haberleri sitemizden aktarmaya devam edeceğiz.