YouTube GO ile internetsiz kullanım dönemi başlıyor. Ayrıca kullanıcılar kayıtlarını gizleyebilecek.

Google’ın video izleme platformu YouTube’da önemli bir değişiklik hayata geçiriliyor. Bu yeni özellik ile kullanıcıların internete bağlı olmaksızın video izlemelerine imkan sağlanacak.

Youtube

Öte yandan YouTube, şirketin diğer ürünlerinde bulunan ve kullanıcılar tarafından kullanılan gizli mod özelliği üzerinde çalışıyor.

Google’ın web tarayıcısı Chrome ve dijital klavyesi Gboard’da bulunan gizli mod özelliği, kullanıcılara dijital aktivitelerinin kayıt altına alınmaması seçeneği sunuyor.

YouTube

YouTube’un Android uygulamasına uyarlanan özellik, kullanıcıların arama ve izleme geçmişlerinin kaydedilmemesini sağlayacak.

Sınırlı sayıda kullanıcıyla test edilen Gizli Mod seçeneği, YouTube’un Android uygulamasının sağ üstünde bulunan profil fotoğrafına tıklanarak devreye sokulabilecek.

youtube go ile ilgili görsel sonucu

İNTERNETSİZ VİDEO İZLENEBİLECEK

YouTube’un hayata geçirdiği yeni uygulamayla artık kullanıcıların YouTube’dan video indirip daha sonra internete bağlı değilken bile izlemesine ve yanındakilerle paylaşmasına izin veren YouTube Go, Türkiye ile birlikte 130’u aşkın ülkede kullanıma sunuluyor.

YouTube Go, bağlantı durumu ne olursa olsun daha fazla erişimin yanı sıra veri kullanımı üzerinde de daha fazla kontrol imkânı sağlıyor.