Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Sivas’ta düzenlediği mitinge katıldı.

Yıldırım, referandum kampanyası için Sivas’ta düzenlenen ‘evet’ mitingine katıldı. Burada halka halka hitap eden Başbakan gündeme dair bazı açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, Sivaslıların 16 Nisan’da yüzde 90 gibi bir oranla ‘evet’ diyeceğini söyleyerek, “Sivas’a bu yakışır, yiğidolara da bu yakışır. Sivas rekora gidiyor.” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin yakın siyasi tarihi hakkında da bazı değerlendirmelerde bulunan Yıldırım, “15 yılda Türkiye’de Allah’a şükür istikrar var, kalkınma var, ekonomide büyüme var. Dünyanın 16. büyük ekonomisi olduk. Avrupa’nın 6. büyük ekonomisi olduk.

Sponsorlu

15 yıldır kardeşlik temelinde milletin birliği, beraberliği temelinde Türkiye’mizi mamur hale getirdik. Sizin beklentiniz her zaman bizim önceliğimiz oldu. Milletle el ele atılım üzerine atılım yaptık, birçok eseri hayata geçirdik. Aşılamaz dağları aştık, imkansız denilen işleri başardık.” cümlelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım

‘Hayır’ Kampanyası Yapanlar İçin ‘Terörist’ Sıfatını Kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı cümlelere benzer bir cümle kullanan Yıldırım, “Bütün teröristler kol kola girmişler ‘hayır’ kampanyası yapıyorlar. Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmemizi engellemeye çalışıyorlar. Biliyorlar ki bu sistem gelince artık rahatça cirit atamayacaklar.” şeklinde konuştu.

Başbakan, ‘tek adam’ ve ‘diktatörlük’ tartışmalarına da değinerek eleştiriler de bulundu. Yıldırım şu sözleri kullandı:

“Beş yılda sandıkla gelen, sandıkla giden bir iktidar olduğunda diktatörlük olur mu? Şimdi, Kılıçdaroğlu’nun keyfi için iki tane mi cumhurbaşkanı seçeceğiz. Olur mu öyle şey. Bunlar pusulayı şaşırmışlar. Efendim iki tane cumhurbaşkanı seç, olmadı iki vali, olmadı iki muhtar, olmadı iki belediye başkanı. Bunlar artık her şeyi çift görmeye başladı. Bunlar pusulayı şaşırdı. Niye böyle biliyor musunuz? Bugünlerde HDP ile fazla düşüp kalkıyorlar, onlar gibi eş başkanlığa kafayı takmış vaziyetteler. Kardeşim, Türkiye’de böyle işlere yer yok.”