2017 YGS şampiyonu Bingöl ilimizden çıktı.

2017 YGS sınavına hazırlanarak 500 tam puan alan lise öğrencisi Ahsen Zeynep Kaya, ilk kez böyle bir başarı elde eden Bingöl’ün gururu oldu.

Esnaflık yapan bir babanın kızı olan Ahsen Zeynep Kaya, 28 Mart 2017 günü sonuçları açıklanan YGS sınavında 4 puan türünde de birinciliği kaptı.

Sonuçların açıklanmasından sonra ÖSYM Başkanı Ömer Demir, telefonla arayarak Kaya’yı başarısından dolayı kutladı.

Sponsorlu

Sınavda birinci olan Kaya, başarıya nasıl ulaştığını anlattı. Sınav sonuçlarının açıklanmasını heyecan ve merakla beklediğini söyleyen Kaya, birinci olacağını hiç düşünmediğini belirtti.

Kaya birinciliğini öğrendiği anı şöyle anlattı:

“Okulda sonuçları uzunca bir süre bekledim. En az 300 kez ÖSYM sayfasını yeniledim. Akşama kadar bekledik. Kuzenimle etüt yaparken sınav sonuçlarının açıklandığını bağırarak söylediler, inanamadım. Birinci olduğumu görünce hem şaşırdım hem mutlu oldum hem de şoka girdim. Sonra öğretmenlerime koşup sonucu gösterdim.”
YGS şampiyonu Ahsen Zeynep Kaya

Kaya birinciliğin sırrını ise şu sözlerle aktardı:

“Önemli olan çok çalışmak değil, düzenli ve planlı çalışmaktır. Daha çok belirlediğim konuları bitirmeye çalıştım. Çözemediğim soruları hocalara sordum. Önemli olan bilmediklerinizi öğrenmeniz. O nedenle hocalara soru götürmek çok önemli. Okuldaki hocalarımın çok fazla emeği ve katkısı oldu.”

Kendisine hangi bölümü tercih edeceği sorulduğunda ise şu yanıtı verdi: “Cerrahpaşa Tıp Fakültesine gitmek istiyorum.”

ViaHaber.NET olarak bizde kendisini tebrik eder. Tüm öğrencilerin başarılı bir kariyer geçirmelerini temenni ederiz.