Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda PKK’nın bitirilmesine yönelik olarak Sincar’ın hedefe konulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sosyal medyadan yayımladığı mesajında, “Türkiye olarak PKK’nın Irak’ta faaliyet gösterdiği yerlerin önemli bir bölümünü kontrol altına aldık. Temennimiz ülkedeki PKK varlığının da aynı şekilde ortadan kaldırılmasıdır. Hedefimiz, çıban başı olarak gördüğümüz Kandil’i ve yeni Kandil olma yolunda ilerleyen Sincar’ı bölücü terör örgütünden tamaman temizlemektir” ifadelerini kullandı.

SURİYE’YE DE DEĞİNDİ

Erdoğan, “ Suriye’de bundan soraki hedefimiz Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki bölgelerin, buraları işgal eden terör örgütünden temizlenerek güvenli hale getirilmesidir” açıklamasını yaptı.

YEREL SEÇİM STARTINI VERDİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

Yerel seçimlere ilişkin konuşan Erdoğan, “Kimse bu benim yakınımdır diye yanıma gelmesin” mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “24 Haziran seçimlerinden çıkardığımız dersler sonucunda kendimize en sağlıklı yol haritasını belirleyeceğiz. Genel Merkezimizde mahalli idareler seçim hazırlıklarına başladık. Bu konuları ele alıyor ve ileriye dönük hazırlıkları gözden geçiriyoruz. Kimse bize yakınımdır diye aday teklifiyle gelmesin.” dedi.