Eski Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü ve Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, AK Partili belediyeler için en can acıtıcı şikâyetin “Rüşvet, adam kayırma, torpil gibi konular” olduğunu belirtti.

Öztürk ayrıca “AK Parti camiasının önde gelen isimleri bile, beton yığınına döndürülen Yassıada’nın son halinden açıkça şikayet ediyorlar” dedi.

Kemal Öztürk, “Seçmen artık farklı başkan istiyor” başlığıyla yayımlanan yazısında eskiden İstanbul’un belediyecilikte örnek alındığını belirtti.

“AK Parti içinden de Yassıada ile ilgili şikayetler var”

Yassıada’nın son haliyle ilgili AK Parti içinden de şikayetler olduğunu ifade eden Öztürk, “Birkaç gündür Yassıada’nın yeniden yapılandırılması konusunda süren tartışmalar, bence dikkate değer. AK Parti camiasının önde gelen isimleri bile, beton yığınına döndürülen adanın son halinden açıkça şikayet ediyorlar. Bu şikayet Fikirtepete’deki akla zarar kentsel dönüşüm başta, İstanbul’un çarpık imar politikasına yönelik de çok artmıştı.” dedi.

“Bunu ortaya çıkarmak yargının ve yürütmenin görevi”

Seçmen şikayetlerine de değinen Öztürk, “Sanırım en can acıtıcı şikayet ise rüşvet, adam kayırma, torpil gibi konular. Bunlar AK Parti’nin mücadele ederek, iktidar olduğu konulardı. Şimdi bu yönde şikayetler çok arttı belediyelerde. Aslı var mı yok mu, bunu ortaya çıkarmak yargının ve yürütmenin görevi” ifadelerini kullandı.

Öztürk’ün bu köşe yazısı sonrası sosyal medyadan da farklı görüşler geldi.