Havalar ısındı ve artık erkekler için yaz modasına göre şık giyinmek önemli. Bu yüzden bu yazımızda sık yapılan ‘yaz modası’ hatalarını ele aldık.

Tarz görünmek isteyen erkekler için yaz modası çok önemli. Günün her saatinde dışarda, evde, ofiste veya okulda giyim, insanlar için ilgi çekici olabiliyor. Aşağıda belirttiğimiz hataları yapmayarak kesinlikle isteyebileceğiniz tarzı yakalayabilirsiniz.

Fakat herşeyden önce kıyafetin sizi rahat hissettirmesi ve isteyerek giymeniz elzem!

1
İlkbahar – Yaz

SİYAH RENGİNİ DAHA AZ KULLANIN

Siyah rengi size yakışabilir hatta sizi tarz gösterebilir fakat bahar ayları gibi sıcak günlerde ışığı absorbe eden siyah rengi sizi kıyafet içerisinde görünmek isteyebileceğinizden farklı gösterebilir. Terlemeyle birlikte vücudunuzun teninde renk farklılığı oluşabilir.

sokak-modasiBuna rağmen siyah renkli kıyafetlerinizi giymek istiyorsanız. Siyah renkli kıyafeti ön plana çıkarmak yerine onu geride tutun.

Başka renkler ile örneğin siyaha yakışan beyaz gibi açık tonlu renkleri ön plana çıkarın.

Fakat bahar aylarında havanın aniden soğuma ihtimaline karşı açık renkli kıyafetinizle uyumlu bir ceket ile tarz görünmeniz mümkün.

2
Renkli kıyafetler ile bahar havası

BAHARIN GÜZELLİĞİNİ KENDİNİZDE YAŞATIN

İlkbahar ve yaz ayları soğuk aylara göre daha renklidir. Kışın kasvetli durumundan kendinizi kurtarın ve baharın iç güzelliğini kendinizde yaşatın. Yaz modası için güzel ve size uygun kıyafetler seçin.

erkek model sadelik sıfırBirbirinden renkli kıyafetlerle bunu yapabilirsiniz fakat mutlaka önemsemeniz gereken ayrıntılardan biri de sadelik konusu. Sadelik, insanlar için çok önemlidir ve sizi diğerlerinden ayıran bir özellik olabilir. Sade ve renkli görünmek için ise yapmanız gereken tek şey renk uyumuna dikkat etmeniz.

Sol tarafta gördüğünüz resimdeki gibi GİYİNMEMELİSİNİZ. Çünkü; sadelik ile renklilik uyumu neredeyse hiç yok.

Yaz modası için vazgeçilmezlerden biri olan gözlük konusunda diğer yazımızı okuyabilirsiniz.