Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, artık bilgisayarlarda program olarakta kullanılabilecek. Windows ve Mac için hazırlanan WhatsApp programında tarayıcılardan web site üzerinden giriş yapıldığı şekilde bağlanılabiliyor.

Kısa bir süre önce güvenlik için uçtan uca şifreleme özelliğini ekleyen WhatsApp, şimdi de başka bir güncelleme ile karşımızda. Mesajlaşma uygulaması Windows ve Mac tabanlı bilgisayarlar için masaüstü uygulamasını resmen kullanıcılara duyurdu.

Mac için hazırlanan versiyonu
Mac için hazırlanan versiyonu

Şimdilik sadece Windows 8 ve üstü ile MacOS 10.9 ve üstü işletim sistemlerini destekleyen WhatsApp’ın yeni masaüstü uygulamasının tasarımı web versiyonu ile oldukça benzer özelliklere sahip. Yine webte olduğu gibi QR kodunu tarayıp programı kullanabiliyorsunuz.

Sponsorlu

Uygulamada yeni özelliklerinde kısa bir zaman içerisinde geleceğini söyleyebiliriz ki görüntülü konuşma özelliği için hazırlıkların sürdüğünü duyduk.

Sizde eğer bu programı kullanmak isterseniz resmi web sitesi üzerinden bulunan “indirme” sayfasına girerek kendinize uygun seçeneğe göre indirme yapabilirsiniz.