Bu içerikte Vladimir Putin’in aile hayatını, kişiliğini, eğitim hayatını ve KGB’ye nasıl girdiğiyle ilgili bilgileri sizin için derledik.

Vladimir Putin’in Aile Hayatı

Putin’in bebekliğinden çekildiği iddaa edilen bir fotoğraf

Vladimir Putin’in tam ismi Vladimir Vladimiroviç Putin’dir. 7 Ekim 1952’de St. Petersburg doğan Putin’in annesi fabrika işçisi olup babası ise Rus donanmasında görevlidir.

Putin son derece yoksul bir ailede yetişmiştir. Putin daha doğmadan önce iki kardeşi vardı.

Bir kardeşi 2. dünya savaşında açlıktan ölürken, diğeri 2. dünya savaşında Leningrad kuşatmasında Nazilere karşı savaşırken hayatını kaybetmiştir.

Sponsorlu

Vladimir bundan dolayı tek çocuklu bir ailede yetişmiştir. Büyük babası Lenin’in aşçılığını yapmış ve bir iddiaya göre KGB’ye girme fikri ilk dedesi tarafından aşılanmıştır.

Putin 1983 yılında Ludmilla Putina ile evlenmiş ve bu evlilikten Yekaterina ve Mariya adında iki kızı dünya ya gelmiştir.

Son derece muhafazakar ve magazine kapalı bir aile hayatı sürmüştür.

Putin ailesiyle birlikte gittiği bir klise ayininden bir kare

Putin, Rusların büyük çoğunluğu gibi Hristiyan dininin Ortadoks mezhebine mensuptur. Her pazar günü Klise ayinlerine aile fertleriyle katılırdı

Daha sonra Ludmilla Putina ile 2014 yılında ayrılmıştır.

Vladimir Putin ve Ludmilla Patina boşanacaklarını basın toplantısında açıklarken çekilmiş olan bir fotoğraf

Putin’in Eğitim Hayatı ve KGB’ye Girmesi

Putin kendisiyle yapılan söyleşilerde çocukluğunda casus kitaplardan oldukça etkilendiğini söylemiş ve ajanlık hayalleri kurduğunu belirtmiştir.

Bir gün KGB bürosuna gider, kapıda bekleyen nöbetçiye ajan olmak istediğini söyler. Nöbetçi ona herkesi bu kuruma almadıklarını ve yaşının küçük olduğunu söyler. Putin ona ne zaman ve nasıl gireceğini sorar. Nöbetçi üniversiteyi bitirdikten sonra bu kuruma alınabileceği ve teklifin KGB tarafından edildiğini söyler, o teklif sana geldiğin de hemen kabul etme, çok istekli durmaması gerektiği söylemiştir.

Bunun üzerine Putin hangi bölümü okuması gerektiğini sorar. Nöbetçi, hukuk okuması gerektiğini söyler. Putin o dönem oldukça elit olan St. Petersburg Üniversitesinin hukuk bölümünü kazanır ve bölümü bitirir.

Putin tatildeyken çektirdiği bir fotoğraf

Dönem sonunda gerçekten nöbetçinin söylediği gibi KGB memurları gelir ve ajanlık teklifinde bulunur ve Putin bu teklifi değerlendireceğini söyler. İlerleyen günler de ise teklifi kabul ettiğini KGB’ye iletir.

Putin, KGB’nin bir dizi eğitim programlarından geçer. Eğitim programlarında gösterdiği başarılarından dolayı çok istediği dış ülkelerde ajanlık faaliyetlerine gönderilir.

Putin’in en son görevi; dönemin Sovyet Rusya’sının etkisinde olan Doğu Almanya’da istihbarattan sorumlu genel müdürlüktür.

Putin o günlerdeki anılarını sır gibi saklasa da anlattığı bir anısı herkesi gülümsetmiştir. Söyleşide Putin ve hanımı, yakın arkadaşı ve eşiyle birlikte bir gün Doğu Almanya’da bir striptiz mekanına giderler. Mekanda siyahi erkekler ile kızların striptiz yaptıklarını görürler. İçeri girer girmez yakın arkadaşının eşi siyahi erkekleri çıplak görünce bayılmıştır. Daha sonra ayıldıktan sonra herhalde yediğim bir şey dokundu demiş. Putin ben sana neyin dokunduğunu biliyorum, toplanın hemen gidiyoruz. Ve apar topar mekandan çıktıklarını anlatmıştır. (via Putin’in Dosyası: KGB’den Devlet Başkanlığına kitabından)

Doğu Almanya ve Batı Almanya’nın birleştiği gün yani 9 Kasım 1989 Berlin Duvarının yıkıldığı günü en hüzün duyduğu günlerden biri olarak belirtir. Putin o gün protestocuların KGB binasına gelip binayı yağmalama istediklerini söylemiş ve buna tek başına karşı koyduğunu söylemiştir.

Vladimir putinin bütün dünyanın konuştuğu ayıya bindiği fotoğraf

Putin’in Kişiliği

Putin, dünya liderleri arasındaki en bilgili liderlerden biri olarak gösterilir. Küresel sorunlarda diğer liderlere parmak ısırtacak cinsten olayları doğru algılayıp, doğru bir şekilde analiz eder.

Son derece renkli bir hayatı olan ve bütün spor dallarına yatkınlığı vardır. Çocukluğundan beri tekvando, judo eğitimlerini almış ve bu eğitimleri başarıyla tamamlamıştır.

Ketum ve soğukkanlı olması onun en bilinen özelliklerindendir. KGB eğitimini alırken en negatif özelliği aşırı derece soğukkanlı olması olarak belirtilmiştir.

Putin’in İmza Karakter Analizi

Son olarak Putin’in imza karakter analizine baktığımız zaman ise soldan sağa doğru yükselmesi hedefinin büyük ve yükselmek istediği anlamına gelir.

Vladimir Putin İmzası

Adının baş harflerini yazıp daireler içine alması kendini gizlediği anlamını taşır. İmzanın geri dönüşleri oldukça fazla buda bize son derece güçlü bir hafızasının olduğunu söylüyor.

İmzanın kopuk olmaması bitişik olması ve aynı zaman da başında ortasında sonun büyük harflerin olması bir işe iyi başlayıp, iyi takip ve sonuçlandırma özelliğini gösteriyor.