Sivas’ta erkek kuaförü olan Samet Totaş’ın (26) dükkanının camına veresiye tıraş olmak isteyenler için astığı liste ile sosyal medyada gündem oldu.

Veresiye tıraş için birçok evrak talep eden Totaş, amacının bu tür teklifle gelenleri protesto etmek olduğunu söylüyor.

10 yıldır erkek kuaförlüğü yaptığını söyleyen Samet Totaş, dükkânına tıraş olmaya gelenlerin birçoğunun veresiye teklifinden sıkılmış anlaşılan.

Sponsorlu

Bazı müşterileri de ücret ödemeden birkaç kez tıraş olduktan sonra bir daha dükkânına uğramayan Totaş, veresiyeye karşı ilginç bir yöntem uygulamaya başladı.

Samet Totaş, iş yerinin aynasına ve camına ‘Veresiye için gerekli belgeler‘ adı altında bir liste astı.

Kuaför, veresiye tıraş olmak isteyenlerden ‘kimlik fotokopisi, memur kefili en az 3 kişi, 2 adet biyometrik fotoğraf, ikametgâh belgesi, adına kayıtlı fatura, sabıka kaydı, E sınıf ehliyet, sigara kullanmadığını gösteren sağlık raporu, maaş bordrosu, kredi kartı olmadığını gösteren yazı ve en yakın merkez cami imamından yeterlilik belgesi’ gibi belgeler talep ediyor.

Totaş’ın iş yerinin camına astığı liste görenler ise şaşırdı.

‘Veresiye Vermekten Sıkıldım!’

Astığı listeyle veresiye teklif edenleri protesto etmeyi hedeflediğini belirten Samet Totaş, belgeleri getiren müşterileri bedava tıraş edeceğini de belirtti.

DHA’da yer alan habere göre, Totaş, şu cümleleri kullandı:

“Bu yazının sebebi insanlarımızın duyarsız davranışıdır. Sabahları dükkâna geliyorum, hiç siftah etmeden veresiye tıraş olup gidiyorlar. Paralarının olmadığını söylemeden tıraş oluyorlar. Öğle oluyor biz yemek paramızı bile çıkarmamış oluyoruz. Gelen veresiye, giden veresiye. Artık bıktım.

O yüzden böyle bir şeye başvurdum. Dükkânıma astığım ilanda veresiye tıraş olmak istiyorlarsa bazı evrakları getirmelerini istedim. Banka yazısı gibi bu evrakları tamamlayıp getirenleri ben ömür boyu bedava tıraş edeceğim. Bu evrakları kimsenin tamamlayacağını sanmıyorum. Biz müşterilerimizi seviyoruz.

Bu, kaçak müşteriler için geçerli. Biz bu dünyada en zor mesleklerden birini yapıyoruz. Sabahları erken kalkıyoruz ve akşamları geç kapatıyoruz. Yeri geliyor yemeğimizi yiyemiyoruz, yeri geliyor namazımızı kılamıyoruz. Biz bunları sadece müşterilerimizin memnuniyeti için yapıyoruz. Lütfen kimse veresiye teklif etmesin.”

[Via DHA]