Venedik’in Büyük Kanal suyu yeşile döner; Soruşturma başlatıldı

Venedik’in ünlü Büyük Kanalı’ndaki bir su parçası yeşile dönerek sakinleri ve turistleri boğdu ve polis, bölgesel çevre ajansı ve diğer yerel kuruluşların dahil olduğu bir soruşturma başlattı.

Pazar günü Rialto Köprüsü yakınında oturanlar yeşil su gördü. tweet attı Veneto bölgesi başkanı Luca Zaia, yönetim tarafından bir “acil durum toplantısı” düzenlendiğini söyledi.

Bölgesel çevre ajansı yaptığı açıklamada, bölgeyi incelediğini ve sudan örnekler aldığını söyledi. Şirket, bir ön analizin çevreye zararlı kabul edilen hiçbir madde olmadığını öne sürdüğünü söyledi. Pazartesi günü başka testler yapılacak.

Ajans, suda çözünür toz boya floresein kullanıldığından şüphelendiğini söyledi. Malzemenin kanalizasyon sistemlerinin yönetiminde yardımcı olacağını söyledi.

Venedik’in selden korunma planı nasıl felakete dönüştü?

Tarihi saraylar ve kiliselerle çevrili Büyük Kanal, genellikle turistler ve gondollarla dolup taşan önemli bir su yoludur. Suyun yeşile döndüğü yerin yakınındaki Rialto Köprüsü, kanal üzerindeki en eski geçittir ve bir simge olarak bilinir. Rönesans çağı İnşaat ve Teknoloji.

İklim aktivistleri, İtalya’nın fosil yakıt fonunu protesto etmek için 21 Mayıs’ta Roma’daki Trevi Çeşmesi’ne bitkisel kömür döktü. (Video: John Farrell/The Washington Post)

Bu olay Arjantinli sanatçıyı hatırlattı. NICHOLAS GARCIA URIBURU Floresan, 1968 Venedik Bienali sırasında Büyük Kanal’da serbest bırakıldı. Boya, suyu geçici olarak fosforlu hale getirdi ve hareket, çevre bilincini artırmanın bir yolu olarak sunuldu. Pazar günü, yerel basın çevreci grubun sorumlu olabileceğini öne sürdü.

2019 yılında büyük bir sel felaketine uğrayan Venedik, dünyanın en kırılgan şehirlerinden biridir. Özellikle yükselen deniz seviyeleri tarafından tehdit ediliyor ve bu da şehri selden korumak için tasarlanmış 6 milyar dolarlık iddialı bir plan yapmaya sevk ediyor. Şehir, yetkililerin çevreyi korumaya yardımcı olduğunu söylediği turistler için katı kurallar koydu.

READ  Jorge Santos, 13 kez kara para aklama ve dolandırıcılıkla suçlandı.

Ufalanan ‘The View’dan domates çorbasına: İklim protestoları farklı

Çevre bilincine sahip gruplar tarafından gerçekleştirilen bir yıkıcı eylem dalgası, son zamanlarda İtalya da dahil olmak üzere tüm Avrupa’yı kasıp kavurdu. Mayısta, İklim eylem grubu Last Generation’a bağlı aktivistler, popüler bir turistik cazibe merkezi olan Roma’daki Trevi Çeşmesi’ne girdiler ve fosil yakıtların kullanımını protesto etmek ve kuzey İtalya’da en az 13 kişinin ölümüne neden olan son sellere dikkat çekmek için suya seyreltilmiş kömür döktüler. Tutuklandılar ve vandalizm suçlamasıyla karşı karşıya kaldılar.

Grup, İtalya’nın başlıca turistik yerlerinde sık sık sivil itaatsizlik eylemleri olarak tanımladığı eylemleri sahneledi. Tarihi binalara sprey boya Ve Van Gogh tablosuna çorba atmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir