Ağrı’da yaklaşık 18 gün önce dedesinin köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir bugün ölü olarak bulundu.

Aydemir’in cansız bedeninin, akşam saatlerinde, Ağrı merkeze bağlı Bezirhane Köyü Kurudere mevkiinde bulunduğu aktarıldı.

Jandarma, küçük çocuğun kaybolduğu köyde giriş ve çıkışları kontrol altına almıştı. Aydemir’in bulunduğu yerin daha önce arandığını belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Arkadaşlarımızın defalarca aradığı bir yer. Sanki oraya sonradan getirilmiş gibi. Ama bunlar otopsiyle belirlenmeye muhtaç izlenimler” dedi.

Sponsorlu

DEDESİ: SIRTINDA YARA İZLERİ VARDI

Leyla Aydemir’in dedesi Zeki Aydemir, “Torunumu bugün ot biçmek için bölgede giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenlerin bulunup adalet önünde hesap versin” dedi.

Açıklama yapan Ağrı Valisi Süleyman Elban, “Maalesef bugün 17.45 itibarıyla köyün yaklaşık 3 kilometre kuzeyinde derede, su içerisinde cansız bedenine ulaşıldı. Söz konusu alan daha önce balık adamlarımız tarafından ve havadan drone görüntüleri ile çok fazla taraması yapılan bir alandı ancak maalesef bugün bu alanda cansız bedenine ulaşıldı. Savcılığın konuyla ilgili soruşturması devam ediyor” şeklinde konuştu.