USMNT, Meksika’yı iki Pulisic golünün arkasında yendi

Oyun sahada çirkindi – dört kırmızı kart, bir itme, yırtık bir forma, kanlı bir burun – ve saha dışında. Hakem Evan Barton, ilave sürenin sekizinci dakikasında, kalabalığın ikinci bir homofobik tezahürat olayı nedeniyle 12 dakikanın tamamı oynanmadan oyunu iptal etti.

Meksika futbol federasyonu, oyuncuları ve Kuzey ve Orta Amerika ile Karayipler futbol konfederasyonu Concacaf yetkilileri, taraftarları maçlar sırasında homofobik hakaretler atmayı bırakmaya teşvik etmek için yıllar boyunca çeşitli çabalar sarf etti. Meksika, Orta ve Güney Amerika’daki sporların bir özelliği olan homofobik tacizi ortadan kaldırmak için başarısız bir girişimde bir düzineden fazla para cezasına çarptırıldı. Yıllar önce Meksika, hayranları onu kullanmayı bırakmaya ikna etmek amacıyla yıldız oyuncularını listeledi.

Ancak geçen yılki Dünya Kupası’nda mücadele eden Meksika yine kötü oynadıkça, taraftarlar giderek daha fazla huzursuz oldu ve tartışmalı bir ikinci yarıda kelimeyi tekrarladılar. Barton oyunu ilk kez 90. dakikada durdurdu. Birkaç dakika sonra tekrar olduğunda, maç organizatörlerinin protokolünü takip etti ve kaybettiği maçı bitirmek için son düdüğü çaldı.

Amerika’nın Geçici Antrenörü B.J. Callaghan, “Açıklığa kavuşturmak istiyorum,” dedi. gazetecilere söyledi Ardından “Oyunda yeri yok.”

ABD, Pazar gecesi Las Vegas’taki finalde Kanada ile karşılaşacak. Kanada, Perşembe günkü diğer yarı final maçında Panama’yı Jonathan David ve Alfonso Davies’in golleriyle 2-0 yendi.

Ancak ABD, geçen yılki Dünya Kupası elemelerinde Kuzey ve Orta Amerika’nın baskın takımı olarak ortaya çıkan Kanada ile Meksika maçında kırmızı kart gördükten sonra iki kilit oyuncusu olmadan karşı karşıya geliyor. Orta saha oyuncusu Weston McKenney ve defans oyuncusu Sergino Test, Meksikalıları kritik anlarda ittikleri için ihraç edildi.

READ  Nijeryalı öğrencilerin kitlesel olarak kaçırılması ebeveynleri şok ve umutsuzluğa düşürdü

70. dakikada, İngiltere ve Nijerya’yı seçtikten sonra Amerika’daki ilk maçına çıkan yetenekli genç forvet Fowler Balogun, Cesar Montes’ten topu çaldı ve ardından Balogun’u arkadan yere vurdu. Montes hemen kırmızı kart gördü, ancak her iki takım arkadaşı da birbirini zorlamaya başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir