Gazeteci Uğur Dündar, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, CNN Türk spikeri Nevşin Mengü’nün görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD’de Donald Trump’la görüşmesiyle ilgili olarak, “girdisi çıktısı 20 dakika sürdü” ifadelerini kullanan Mengü, bu sözlerin ardından CNN Türk ana haberden çekilmişti.

Uğur Dündar, CNN Türk’ün başarılı haber spikeri Nevşin Mengü’nün istifa ettiğini açıkladı. Dündar, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Değerli haberci Nevşin Mengü sağlam kişiliğine uygun davranışla CNN Türk’ten istifa etti. Böylece meslek siciline onurlu bir sayfa ekledi…” dedi.

Nevşin Mengü de kendi hesabından bir paylaşımda bulunarak “Severek ayrıldık 🙂 olur bazen öyle. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu

Nevşin Mengü Kimdir?

1982 Ankara doğumlu olan Nevşin Mengü televizyon habercisi ve politikacı Şahin Mengü’nün kızıdır. İlköğretimini Ankara’da, alan Mengü ortaöğretimi Ted Ankara Koleji’nde, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi’nde Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler üzerine tamamlamıştır.

Televizyonculuğa 2005 yılında Kanaltürk televizyonunda başlayan Mengü, bu kanalda Kadınlar Kulübü adlı programı sunmuştu. Bir yıl sonra Habertürk’de muhabirliğe başlayan Mengü, One Ajans tarafından gelen Tahran muhabirliği teklifi üzerine bu kanaldaki görevini bıraktı ve 1,5 yıl Ajansın Tahran temsilciliği yaptı.

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’na prodüksiyon ve iletişim hizmetleri sağlayan One Ajans’ta bir süre görev alan Nevşin Mengü, altı ay Hürriyet Gazetesi’nde de çalışmıştı. Sonra CNN Türk kanalında editörlük ve sunuculuk yapmaya başladı.

Mengü, Temmuz 2011’de mensubu bulunduğu medya grubu DYH’in bünyesindeki Kanal D’nin ana haber sunucusu Mehmet Ali Birand’ın sağlık sorunları nedeniyle yayın yapamaması sonucu aynı gün içinde iki farklı televizyon kanalında ana haber bülteni sunarak televizyonculuk tarihine geçmişti.