Öncelikle içeriğimize tıklayarak buraya gelip bize vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederiz.

Çok fazla zamanınızı almak istemiyoruz bu yüzden hemen konuyu anlatalım.

Bu içeriği hazırlamamızın temel sebebi yeniden aktifleştirdiğimiz Twitter hesabımızdan bizleri takip ederek daha canlı ve hızlı bir şekilde önemli gelişmeleri takip etmenize olanak sağlamak.

Bizleri Twitter’dan aratarak @ViaHaber kullanıcı adıyla bulabilir veya aşağıya koyduğumuz butona tıklayıp profilimize gidip takip edebilirsiniz.

(Bu arada hatırlatalım: Bizleri Facebook’tan da takip etmeye devam edin lütfen. Çünkü her iki sosyal ağı farklı nedenlerle kullanıyoruz.)

Neden Takip Etmelisiniz?

  1. Twitter’dan önemli gelişmeler ile ilgili yeni bilgileri ana habere bağlı olarak yeniden paylaşırız. (Bu haberle ilgili en son bilgileri hızlı öğrenmenizi sağlayacak)
  2. Twitter haber takip etme açısından sizlere daha fazla imkan verir. (Bu ayrıca bizede size çabucak ulaşıp bilgiyi aktarmamızı imkan veriyor.)
  3. Bizleri Facebook’tan da takip etmeye devam ederek Twitter’dan daha fazla içeriğimizi okuyabilirsiniz.
  4. Yalan haber üreten bazı haber kuruluşlarından arınabilirsiniz! Onlara ihtiyacınız kalmayacak.

Via Haber Hakkında Konuşmak İstiyoruz!

Via logo kırmızı arkaplan

Via Haber, daima kullanıcılarına doğru ve hızlı haberler ulaştırmaya çalışır. Zaten pek çoğunuz bizi uzun bir süredir takip ediyor ve defalarca bize mesaj atıp bu yolda doğru şekilde gittiğimizi bize yansıttınız.

Via’nın böyle değerli okurları olduğu için çok mutluyuz.

Toplumun talep ettiği şekilde bir habercilik anlayışı oluşturma çabasıyla 27 Şubat 2016 günü itibariyle üretimine başladığımız medya ağımız gün geçtikçe büyüdü.

Bir çok okurumuzun olumlu tepkisi sayesinde kendimize olan öz güvenimiz her geçen gün arttı. Bu sayede doğru ve güvenilir haberciliğin gereklerini yerine getirmeye devam ediyoruz.

ViaHaber.NET’te ‘olmadık’ hiç bir haberi sizlere yalan manşetler atarak okutturmaya çalışmadık/çalışmayacağız.

Bizzat kaynağından teyit edilmiş bilgileri en doğru ve hızlı bir şekilde sizlere aktarmak için saatlerce bilgisayar başında kaldık. Bunu bir gazetecilik sorumluluğuyla dikkatli bir şekilde yapmaya gayret ediyoruz.

Via’nın Kullanıldığı Yerler

Via nedir?

Via kelimesi İngilizce’de sıklıkla kullanılan bir kelimedir. Özellikler Twitter, Instagram, Facebook ve Tumblr gibi sosyal ağlarda insanlar tarafından sık sık kullanıldığını görmüşsünüzdür.

Sosyal ağlarda bir etiket olarak kullanılmasının nedeni ise paylaşılan bilginin doğruluğunun ve yanlışlığının referans alınan kaynağa göre değişkenlik gösterilebileceğini vurgulamaktır.

Aynı zamanda Haber sitemizin de adı olan Via, habercilikte kaynak göstermenin öneminden dolayı sıklıkla kullandığımız bir kelimedir. Çoğu zaman internette yer alan bilgilerin doğruluğunu sezmeye çalışırız.

Ancak gelen bilginin doğruluğu veya yanlışlığı referans aldığımız kaynağa göre değişecekse via kelimesini belirtip daha sonra kaynağın ismini yazarız.

Kısaca; via kelimesinin yer aldığı bir cümleyi veya sosyal ağlarda yer alan paylaşımları okurken bu bilginin gösterilen kaynaktan alındığını anlamalısınız.