Bu yıl Onuncu yaşını kutlayan Twitter, aylık 310 milyon etkin kullanıcısıyla sosyal ağlar arasında hala önde olan bir platform. Twitter’da profil hesabının yanına mavi tik alarak onaylanan hesap sayısı: 187 bin. Şimdi bu sayı daha da yükselecek.

Çünkü; Twitter isteyen herkese artık mavi tik verecek fakat hesabınızın onaylanması lazım. 

Sosyal ağı kullanan insanların çoğu arama motorlarına ‘Twitter hesabımı nasıl onaylatırım‘ ve ‘Mavi tiki nasıl alırım‘ gibi yazıp arama yapmışlar.

Sponsorlu

onaylı hesaplar twitter

Bundan dolayı mavi tik almak isteyen kullanıcılar artık daha esnek kurallar ile buna sahip olabilecek. Dolduracağınız formla hesabınızın onaylanmasını talep edebilirsiniz. Ancak bir şartla. Twitter sizlerden onaylı telefon numaranızı, e-posta adresinizi ve gerçek bir profil fotoğrafınızı ve hesabınızın onaylanmasının neden gerekli olduğunu belirtmenizi istiyor.

Cep telefonunuza gönderilecek bir kod ile çok kolay bir şekilde telefon numaranızı onaylatabilirsiniz. Ayrıca e-posta adresinize de gelen bir mail ile doğrulama yapmanız oldukça basit. Son olarak gerçek bir profil resminizi hesabınıza ekleyerek hesabınızın onaylanmasının neden gerekli olduğunu form aracılığıyla Twitter’a bildirirseniz hesabınız onaylanabilir.