Tüyler Ürpertici Yaşanmış Gerçek Hikayeleri Anlatan 7 Kitap

Bunlar gerçekten korkunç!

Dünyada yaşanmış pek çok korkunç vaka var. Bunların birçoğu tüyler ürpertecek kadar korkunç.

Korkunun sınırlarını zorlayan gerçek hayatta yaşanılan olaylardan esinlenerek yazılan bazı kitapları araştırdık ve haber yazısı haline getirdik. Okuduğumuz veya hikayesini bizzat araştırdığımız 7 kitap çok esrarengiz.

Sözü fazla uzatmadan size bu kitaplar hakkında bilgi verelim.

Happy Like Murderers (via Gordon Burn)

Happy Like Murderers by Gordon Burn
Happy Like Murderers by Gordon Burn

1967 ve 1987 yılları arasında, Fred West ve işkenceci olan eşi Rosemary, kendi aile üyeleri dahil olmak üzere birçok çocuğu ve kadını öldürdü. Aile üyelerinden biri olan küçük bir kızın yaşadıklarını anlatmasıyla açığa çıkan bu cinayet seri kitabı oldukça etkileyici.

Sponsorlu

The Stranger Beside Me (via Ann Rule)

The Stranger Beside Me by Ann Rule
The Stranger Beside Me by Ann Rule

Ted Bundy, dünyanın en ünlü seri katillerinden biridir. 1989 yılında elektrikli sandalyede idam edilmeden önce, 1970’li yıllarda 30 kişiyi öldürdüğünü itiraf etti. The Stranger Beside Me yazarının bizzat tanıdığı seri katil Bundy’i anlatan bu kitabın gerçek ve kurgusal olmayan eserler arasında önemli bir yerde olduğunu söyleyelim.

In Cold Blood (via Truman Capote)

In Cold Blood by Truman Capote
In Cold Blood by Truman Capote

1959 yılında, kitabın yazarı Truman Capote ve arkadaşı Harper Lee bir ailenin dört cinayetini araştırmak için Amerika Birleşik Devletleri’nin eyaletlerinden olan Kansas’a giderler. Kitap her ne kadar roman tarzında yazılmış olsada gerçek olduğu biliniyor. Birçok kitap eleştirmeni ilk “kurgusal olmayan roman” olarak In Cold Blood’ı (Soğuk Kanlılıkla) düşünüyor.

Helter Skelter (via Vincent Bugliosi)

Helter Skelter by Vincent Bugliosi
Helter Skelter by Vincent Bugliosi

Helter Skelter tüm zamanların en çok satan gerçek suç kitabı olarak kayıtlarda yer alıyor. 1970 yılında yazar Vincent Bugliosi tarafından yazılan kitap ciddi anlamda korku içeriyor. Okumak için çok zor olan bir kitap olarak görülen Helter Skelter kesinlikle büyüleyici!

The Innocent Man (via John Grisham)

The Innocent Man by John Grisham
The Innocent Man by John Grisham

Tanınmış kurgu yazarlarından olan John Grisham tarafından yazıldı. Innocent Man, 1988 yılında yanlışlıkla bir kadının tecavüz ve cinayetten suçlu bulunan Ron Williamson’un hikayesini anlatır. DNA kanıtları ile suçsuzluğunu ispat eden Williamson, 1999 yılında ölüm hücresindeyken hapisten serbest bırakıldı.

If I Did It (via O.J. Simpson and Pablo Fenjves)

If I Did It by O.J. Simpson and Pablo Fenjves
If I Did It by O.J. Simpson and Pablo Fenjves

Çoğu insan son derece iyi bildiği yazar O.J. Simpson tarafından 1994 yılında yazılan bu kitabın tek kelimeyle korkunç ve zorlayıcı olduğu söyleniyor. Bir katilin itiraflarını da içeren kitabın baskısı 2006 eleştirmenlerin aşırı baskısı sonucu yasaklanmış. Fakat bir sene sonra kitap tekrar basıma farklı bir isimle verilmiş.

 Through the Window (via Diane Fanning)

 Through the Window by Diane Fanning
Through the Window by Diane Fanning

Tommy Lynn Sells’ın yada bilinen lakabıyla “The Cross-Country Killer”, en az 22 insanı vahşice öldürdüğü biliniyor. İlk cinayetini 16 yaşındayken işleyen Sells’in henüz çocukken yaptığı cinayetleri arkadaşlarına anlatıyormuş. Yaralı olarak kurtulan kurbanlarından biri tarafından teşhis edilen Sells Nisan 2014’te idam cezasına çarpıtıldı.

Via Haber